Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17531 miejsce

Facebook – portal społecznościowy czy pamiętnik?

Ma 450 mln użytkowników. Jest fenomenem nie tylko internetowym, ale i społecznym. Codziennie wiele osób umieszcza na swojej wirtualnej ścianie przemyślenia, ulubione cytaty czy opis dnia codziennego. Pamiętnik był jednak osobisty, a profil na Facebooku to własność publiczna.

 / Fot. olga.palma; CC BY 2.0 / WikipediaPo serwisie Google portal Marka Zuckerberga jest drugą siłą w internecie. Majątek Amerykanina szacuje się zaś na 4 mld dolarów. Wielu ludzi chciałoby być na jego miejscu. Jeszcze więcej osób dziękuje Zuckerbergowi za to, że udostępnił serwis, który nie służy już tylko do kontaktowania się z innymi ludźmi.

Gdy moja znajoma zamieściła na swoim profilu informację o tym, że chciałaby nauczyć się hiszpańskiego, nikomu nie wydawało się to dziwne. Informacja jak każda inna - przecież wszyscy mają marzenia. Jak wielkie było zdziwienie tej samej koleżanki, gdy następnego dnia zadzwoniła do niej uprzejma pani, która zaprosiła ją na próbną lekcje do jednej z warszawskich szkół językowych.

Podczas wizyty w jednej z kawiarni usłyszałam rozmowę dwóch kobiet. Jedna z nich wybierała się na rozmowę w sprawie pracy, druga udzielała jej rad.
"Tylko wykasuj z Facebooka zdjęcia z wakacji" - przekonywała koleżankę.
"Po co?" - zapytała rozmówczyni.
"Chyba chcesz dostać posadę. Facebook to nie pamiętnik, zdjęcia możesz pokazać najbliższym znajomym" - odpowiedziała pierwsza z kobiet.
Dalszej rozmowy nie słyszałam, ale jednego można być pewnym: Facebook to potężna siła, a informacje, które tam zamieszczamy mogą przesądzić o naszym losie.

Wiele osób traktuje ten portal jak miejsce, na którym można napisać wszystko - gdzie wypada informować o swoim związku i o problemach rodzinnych. Kiedyś koleżanki spotykały się na kawę i rozmawiały o facetach, teraz wystarczy jedno kliknięcie: "status związku - to skomplikowane". I wie o tym już każdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.