Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2904 miejsce

Facebook powoli niszczy Naszą Klasę

Polski serwis czuje oddech konkurenta na swoich plecach bardziej niż kiedykolwiek. Czy to oznacza niechybny koniec "Naszej Klasy"?

Amerykański serwis społecznościowy podbił już wiele rynków. Teraz ostro zabiega też o polskich użytkowników.

Liczba polskich użytkowników portalu Facebook wzrosła w ciągu pół roku czterokrotnie, teraz na popularnym "Fejsie" jest aż 1,1 miliona polskich użytkowników. Facebook jednak zabiega o więcej.

Nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl) to portal założony przez grupę studentów w 2006 r. Jego głównym założeniem na początku było, wyszukiwanie znajomych ze szkolnych lat. Później jednak Nasza Klasa, przeszła szereg zmian, w końcu na portalu pojawiły się gry, komunikator, czy system mikrobologowy.

Rosyjska spółka Digital Sky Technologies, kupiła udziały w serwisie nk.pl wtedy, kiedy był on u szczytu popularności. Teraz jednak bardziej interesuje się rodzimym odpowiednikiem
portalu - odnoklassniki.ru.

Jak poinformował serwis Techcrunch portal nk.pl jest ma zostać wystawiony na sprzedaż za bagatela 130 mln euro (Spółka nie potwierdza takiego stanu).

Nk.pl komentuje: "Obec­nie spółka jest cał­ko­wi­cie w rę­kach pry­wat­nych in­we­sto­rów, co otwiera nowe moż­li­wo­ści dla po­szu­ki­wa­nia part­ne­rów za­in­te­re­so­wa­nych dłu­go­ter­mi­no­wym bu­do­wa­niem war­to­ści por­talu i umac­nia­niem po­zy­cji NK". U szczytu popularności portal nk.pl miał 12 milionów zarejestrowanych użytkowników. Teraz ta liczba coraz bardziej się zmniejsza, ponieważ dotychczasowi użytkownicy portalu przechodzą do "Fejsbuka".

Portal nk.pl znajduje odbiorców głównie w przedziału: podstawówka-gimnazjum oraz w wieku ok 40 lat. Jest więc spora nisza, w której nk.pl ma bardzo niewielu odbiorców. Na "Fejsa" przechodzą użytkownicy nk.pl główne z tego powodu, że jest to portal bardziej dojrzały i
próżno szukać na mim 13-latek proszących na w komentarzach o wysyłanie zaproszeń do znajomych, tak jak ma to miejsce na nk.pl.

Facebook, oferuje dużo funkcjonalności, które mogą tworzyć użytkownicy, np. Phrases, czyli generowane cytaty. Teraz to Facebook dyktuje trendy na rynku social media, inne portale mogą się tylko dostosowywać. Nk.pl możne zatrzymać tylko osoby nie przekonane do Facebooka, lecz powodzenie tego też powoli staje się wątpliwe.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nikuś
  • Nikuś
  • 17.02.2012 14:46

teraz prawie na każdej stronie internetowej jest ''lubię to '' w tv jest to samo Besty kwejk itp fejs porostu wymiata :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
szczurek59
  • szczurek59
  • 25.01.2011 19:16

NK niszczxy się sama .Tak te gąbki prezentu sms na kasę.Nikt nie prowadzi zadnych forów nie pisze wspomnień z szkoły.Nic tylko wycieczki,Egipt dzieci wnuczki i swe wyuzdane foty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lugi Bugi
  • Lugi Bugi
  • 18.12.2010 23:39

...zbyt duzo reklam ,sledziki,gabki i cala paleta zabawek dla przedszkolakow ale nie dla osob ,ktore rzeczywiscie w sposob dojrzaly chcialy odnalesc szkolne ,studenckie znajomosci. Zrobil sie przyslowiowy bigos-wszystkiego po trochu i na koniec ... wzdecie!! pozdrawiam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na "Fejsa" przechodzą użytkownicy nk.pl główne z tego powodu, że jest to portal bardziej dojrzały"
Ten tekst powinien znaleźć się w puli dowcipów tygodnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę mnie nie rozśmieszać - NK sama zaczęła się niszczyć gdy zaczęła mieć w rzyci swoich użytkowników, przeładowywać swój serwis durnymi reklamami i komercyjnymi aplikacjami. Do puki NK funkcjonowała zgodnie ze swoimi pierwotnymi założeniami - jako portal umożliwiający odnalezienie i utrzymanie kontaktu z dawno niewidzianymi znajomymi - wszystko było OK... Tak to jest jak się przedobrzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.11.2010 00:06

Na razie Facebook,to potęga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.