Facebook Google+ Twitter

Facebook pozwoli zbierać pieniądze w ramach kampanii społecznych

Największy serwis społecznościowy, wkracza na rynek crowdfundingowy. Właśnie wystartował ze specjalną aplikacja, dzięki której można wesprzeć konkretny projekt społeczny.

 / Fot. FacebookNowy projekt Facebooka konkurować będzie po części z takimi platformami, jak Kickstarter czy IndieGoGo. Ta pierwsza istnieje od 2009 roku i jest najbardziej znaną stroną crowdfundingową. Za jej pomocą sfinansowano wiele projektów począwszy od mody, kończąc na grach komputerowych.

Teraz fundacje i inne organizacje pozarządowe będą mogły zakładać strony w celu przeprowadzenia własnych kampanii na Facebooku. Ponadto serwis wprowadził możliwość dotowania wybranego celu jednym przyciskiem „Wpłać”. Użytkownicy będą też mogli błyskawicznie udostępniać między sobą posty, bez konieczności szukania projektu, który chcą wesprzeć. Uzyskają także zdolność do wymieniania poglądów na temat przedsięwzięcia oraz możliwość wglądu w postęp jego realizacji.

Przedstawiciele portalu społecznościowego uważają, że wprowadzona funkcja, pozwoli organizacjom pozyskać nowych darczyńców oraz aktywnie współdziałać z obecnymi donatorami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.