Facebook Google+ Twitter

Facebook rośnie w siłę. W maju debiut giełdowy spółki?

Facebook ma już prawie miliard użytkowników, a ich liczba z dnia na dzień rośnie. Serwis chce zadebiutować na giełdzie.

Zdjęcie witryny FB / Fot. Elżbieta ZarębaNa koniec marca 2012 r. liczba aktywnych użytkowników Facebooka wynosiła 901 mln. Według Ansa.it, jest to o 22 proc więcej niż w marcu zeszłego roku. Pod koniec pierwszego kwartału według danych Facebooka, w serwisie zawartych zostało 125 miliardów "znajomości", w których przesyła się około 300 mln zdjęć na dobę.

Kultowy przycisk "Lubię to" klikany jest w różnych językach świata średnio 3 miliardy razy dziennie. To sprawia, że w tak popularnym i najczęściej chyba odwiedzanym serwisie na świecie, do gry musi wkroczyć także biznes.

Według biznes.newsweek.pl fan page na Facebooku ma już średnio 3/4 polskich firm. W ten sposób duże przedsiębiorstwa promują swoją działalność wśród użytkowników serwisu, którzy średnio spędzają w witrynie 15 min. dziennie, a są i tacy którzy poświęcają po kilka godzin na "fejsbuczenie".

Serwis nosi się z zamiarem zadebiutowania na giełdzie w pierwszej połowie maja. Mówi się o 14 maja.

Największy na świecie serwis społecznościowy kupił patenty AOL za 550 mln dolarów. Prawnik Facebooka określił nabycie ich przez spółkę "jako kolejny
znaczący krok w procesie budowania portfolio własności intelektualnych, które ma chronić interesy firmy" - czytamy w serwisie Ekonomia24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.