Facebook Google+ Twitter

Facebook rozważa wprowadzenie przycisku 'nie lubię'. Używalibyśmy go wtedy, gdy nie wypada lajkować

Szef Facebooka powiedział, że rozważa wprowadzenie przycisku "nie lubię". Zuckerberg chce jednak, by miał on zastosowanie w sytuacjach, gdy danie "lajka" jest nie na miejscu.

https://flic.kr/p/bX3Y6s / Fot. zeevveez/CC BY 2.0Mark Zuckerberg pytany o przycisk "dislike" ("nie lubię") powiedział, że jego firma myśli o tym - podaje Venture Beat. "Przycisk Lubię to jest wartościowy, bo jest szybką drogą, by wyrazić pozytywne emocje" - mówił twórca Faceboka. Jego zdaniem jednak ludzie oczekują przycisku "nie lubię", by móc wyrazić dezaprobatę. "Nie zrobimy tego. Nie myślę, by było to dobre dla społeczności" - stwierdził.

Właśnie dlatego Zuckerberg chciałby wprowadzić przycisk, który nie byłby prostym zaprzeczeniem istniejącego w serwisie sposobu wyrażania zainteresowania danym statusem, linkiem czy zdjęciem. Miałby być on używany w sytuacjach, gdy klikanie "lubię to" jest nie na miejscu.

Czytaj również: Nietypowa awaria serwisu Facebook. Użytkownicy widzieli w galeriach cudze zdjęcia


"Są rzeczy smutne lub tragiczne w życiu człowieka, a ludzie nie chcą ich "lubić". Zastanawialiśmy się, jak można wyrazić szerszą gamę emocji, takich jak zaskoczenie" - doprecyzował Zuckerberg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.