Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

80746 miejsce

Facebook rozważa wprowadzenie przycisku 'nie lubię'. Używalibyśmy go wtedy, gdy nie wypada lajkować

Szef Facebooka powiedział, że rozważa wprowadzenie przycisku "nie lubię". Zuckerberg chce jednak, by miał on zastosowanie w sytuacjach, gdy danie "lajka" jest nie na miejscu.

https://flic.kr/p/bX3Y6s / Fot. zeevveez/CC BY 2.0Mark Zuckerberg pytany o przycisk "dislike" ("nie lubię") powiedział, że jego firma myśli o tym - podaje Venture Beat. "Przycisk Lubię to jest wartościowy, bo jest szybką drogą, by wyrazić pozytywne emocje" - mówił twórca Faceboka. Jego zdaniem jednak ludzie oczekują przycisku "nie lubię", by móc wyrazić dezaprobatę. "Nie zrobimy tego. Nie myślę, by było to dobre dla społeczności" - stwierdził.

Właśnie dlatego Zuckerberg chciałby wprowadzić przycisk, który nie byłby prostym zaprzeczeniem istniejącego w serwisie sposobu wyrażania zainteresowania danym statusem, linkiem czy zdjęciem. Miałby być on używany w sytuacjach, gdy klikanie "lubię to" jest nie na miejscu.

Czytaj również: Nietypowa awaria serwisu Facebook. Użytkownicy widzieli w galeriach cudze zdjęcia


"Są rzeczy smutne lub tragiczne w życiu człowieka, a ludzie nie chcą ich "lubić". Zastanawialiśmy się, jak można wyrazić szerszą gamę emocji, takich jak zaskoczenie" - doprecyzował Zuckerberg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.