Facebook Google+ Twitter

Facebook spróbuje pomóc potencjalnym samobójcom. Serwis zmieni mechanizm zgłaszania wpisów

Facebook poprawi mechanizm zgłaszania postów potencjalnych samobójców. Serwis społecznościowy od kilku lat próbuje zmierzyć się z problemem, jednak dotychczasowe metody nie okazały się wystarczające.

 / Fot. FacebookMechanizm zgłaszania postów potencjalnych samobójców został wdrożony przez Facebooka w 2011 r., ale nie okazał się efektywny. Do tej pory po zgłoszeniu wpisu był on przekazywany organizacjom, które profesjonalnie zajmują się pomocą psychologiczną i psychiatryczną - czytamy we wpisie na stronie Facebook Safety.

W najbliższych miesiącach użytkownicy Facebooka ze Stanów Zjednoczonych uzyskają możliwość bardziej skutecznego raportowania postów potencjalnych samobójców. Mechanizm ma działać analogicznie do zgłoszenia niewłaściwych treści. Po  / Fot. Facebookkliknięciu charakterystycznego znaczka w prawym górnym rogu postu uzyskamy możliwość zareagowania na wpis, który wydaje nam się głosem potencjalnego samobójcy. Po ponownym zalogowaniu autor wpisu otrzyma wiadomość z informację, że jego aktywność została zauważona i dostanie do wyboru dwie możliwości: rozmowy z osobą, która dokonała zgłoszenia lub specjalisty ze specjalnej infolinii.

Na razie mechanizm zadziała wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale Facebook zapewnia, że pracuje nad rozszerzeniem go na inne kraje.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.