Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26720 miejsce

Facebook spróbuje pomóc potencjalnym samobójcom. Serwis zmieni mechanizm zgłaszania wpisów

Facebook poprawi mechanizm zgłaszania postów potencjalnych samobójców. Serwis społecznościowy od kilku lat próbuje zmierzyć się z problemem, jednak dotychczasowe metody nie okazały się wystarczające.

 / Fot. FacebookMechanizm zgłaszania postów potencjalnych samobójców został wdrożony przez Facebooka w 2011 r., ale nie okazał się efektywny. Do tej pory po zgłoszeniu wpisu był on przekazywany organizacjom, które profesjonalnie zajmują się pomocą psychologiczną i psychiatryczną - czytamy we wpisie na stronie Facebook Safety.

W najbliższych miesiącach użytkownicy Facebooka ze Stanów Zjednoczonych uzyskają możliwość bardziej skutecznego raportowania postów potencjalnych samobójców. Mechanizm ma działać analogicznie do zgłoszenia niewłaściwych treści. Po  / Fot. Facebookkliknięciu charakterystycznego znaczka w prawym górnym rogu postu uzyskamy możliwość zareagowania na wpis, który wydaje nam się głosem potencjalnego samobójcy. Po ponownym zalogowaniu autor wpisu otrzyma wiadomość z informację, że jego aktywność została zauważona i dostanie do wyboru dwie możliwości: rozmowy z osobą, która dokonała zgłoszenia lub specjalisty ze specjalnej infolinii.

Na razie mechanizm zadziała wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale Facebook zapewnia, że pracuje nad rozszerzeniem go na inne kraje.
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.