Facebook Google+ Twitter

Facebook straci 80 proc. użytkowników? Skasują konto przez nudę

Amerykańscy naukowcy przewidują, że w ciągu najbliższych 3 lat z Facebooka odejdzie 80 procent użytkowników. Skasują konto z prozaicznego powodu - nudy.

 / Fot. Essam Sharaf CC BY-SA 3.0Według szacunków amerykańskich naukowców największy gigant społecznościowy skończy tak jak MySpace - serwis, który cieszył się olbrzymią popularnością i w szczytowym okresie był wart 1,2 mld dolarów, w 2011 roku został sprzedany za pięciokrotnie niższą kwotę. Użytkownicy od niego odeszli, ponieważ nie mógł im zaproponować nic nowego. Naukowcy sądzą, że tak samo będzie z dzieckiem Zuckerberga - czytam na stronie wyborcza.pl

Facebook być może liczy się z takim scenariuszem, dlatego co i rusz próbuje wprowadzać nowe algorytmy. Serwis chce zahamować spadek liczby użytkowników bądź przynajmniej utrzymać go na tym samym poziomie - gdyby się to udało, oddaliłaby się wizja szybkiego upadku giganta.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że coraz więcej osób jest zirytowanych Facebookiem. W serwisie, który kiedyś był bardzo użyteczny i można było w nim znaleźć kwintesencję wszystkich najważniejszych informacji, coraz więcej jest zwyczajnych bzdetów. Dominują zdjęcia z dnia codziennego oraz niewiele wnoszące do wiadomości innych osób statusy. Może się więc okazać, że amerykańscy naukowcy będą mieli rację i do 2014 roku 80 procent użytkowników odejdzie z serwisu z powodu zwyczajnej nudy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.