Facebook Google+ Twitter

Facebook ulepsza czat i wprowadza wideorozmowy

W wyniku współpracy Facebooka ze Skype, do największego serwisu społecznościowego na świecie dodana zostanie możliwość prowadzenia wideorozmów. Ruch ten jest odpowiedzią na zapowiadane przez Google możliwości serwisu G+.

 / Fot. Robert Scoble, Creative Commons Attribution 2.0 / www.wikipedia.orgNa początku lipca Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, poinformował media o tym, że w najbliższym czasie jego serwis zaprezentuje światu "coś niesamowitego". Dziś wiemy już czym jest zapowiadana innowacja: Facebook modyfikuje czat, wprowadzając do niego nowe opcje.

Trzy nowości


1. Kontakty na nowym bocznym pasku
Do dyspozycji użytkowników oddany zostanie specjalny boczny panel, gdzie umieszczone zostaną profile osób, z którymi kontaktujemy się najczęściej. Pasek pojawiać się będzie jedynie wtedy, gdy okno przeglądarki będzie odpowiednio duże (zmaksymalizowane lub powiększone do odpowiedniej wielkości). Ponadto panel będzie dostosowywał się do omawianej wielkości - najprawdopodobniej za pomocą automatycznego skalowania.

2. Czat grupowy
Według przedstawicieli Facebooka była to jedna z najbardziej oczekiwanych opcji. Od teraz użytkownicy będą mogli czatować w kilka osób, prowadząc rozmowę w tylko pojedynczym oknie. Do niedawna jedyną możliwością kontaktu grupowego na portalu było wysyłanie grupowych wiadomości.

3. Rozmowy wideo
Najlepsze na koniec. W profilu każdego z użytkowników Facebooka pojawi się specjalny guzik, po naciśnięciu którego zostaniemy połączeni z nim wideorozmową. Jeżeli osoby nie będzie on-line, będziemy mogli pozostawić jej wiadomość wideo.

Wprowadzenie usługi wideorozmów do czatu jest reakcją Facebooka na Google+. Przypomnijmy, że w przygotowywanym przez Google serwisie miały znaleźć się opcje, których nie posiadał portal społecznościowy Zuckerberga - przekazywanie głosu i wideorozmowy.

Współpraca ze Skype


Możliwość połączenia wideo możliwa będzie dzięki współpracy Facebooka ze firmą Skype. Przygotowanie funkcji wideorozmów trwało kilka miesięcy. Rezultat prac możecie zobaczyć poniżej:


Czat wideo dostępny będzie w 70 językach i wprowadzony zostanie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeżeli jednak pragniesz wcześniej zapoznać się z opcją wideorozmów, zachęcamy do jej testowania na stronie: https://www.facebook.com/videocalling/.

Warto dodać, że wideokonferencje miały być największą zaletą nadchodzącego coraz większymi krokami portalu Google+, który właśnie dzięki nim miał zagrozić prymatowi Facebooka. Czy G+ jest teraz bezradny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Anna Nowak
  • Anna Nowak
  • 08.07.2011 19:19

Też mi ulepszenie... Od 2 dni próbuję być niewidoczna na czacie i póki co nie udało mi się tego zmienić. Stara wersja była dla mnie dużo łatwiejsza a w tej po prostu się gubię. Moim zdaniem każdy powinien mieć prawo do decyzji czy chce coś nowego czy woli pozostać przy tym co miał do tej pory. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Facebook ulepsza czat. Przy takich ulepszeniach potrzeba ulepszyć czas i dobę udoskonalić o ilość godzin większą od 24 ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.