Facebook Google+ Twitter

Facebook uruchomi własną pocztę elektroniczną?

Największy serwis społecznościowy świata - Facebook, przedstawi prawdopodobnie dzisiaj własną, w pełni funkcjonalną pocztę elektroniczną. Projekt pod roboczą nazwą Titan, ma być konkurencją dla Gmaila firmy Google czy Hotmaila.

 / Fot. zrzut ekranuObecnie klienci Facebooka mogą komunikować się tylko z innymi użytkownikami tego serwisu. W najbliższym czasie ma się to zmienić. Każda osoba, która z niego korzysta otrzyma konto w domenie facebook.com.

Według doniesień TechCrounch Facebook chce wdrożyć specjalnego klienta poczty elektronicznej, który umożliwi komunikowanie się z użytkownikami spoza serwisu, przy jednoczesnym wykorzystaniu obecnych zalet, czyli przede wszystkim walorów społecznościowych.

Facebook ma ponad 500 milionów użytkowników i już sam ten fakt może spędzać sen z powiek takim gigantom, jak Google, Yahoo czy Microsoft. Przy wyborze konta pocztowego może zadziałać prosty mechanizm: po co korzystać z usług w różnych serwisach, skoro można mieć wszystko w jednym. Dla porównania z poczty Hotmail korzysta ponad 360 milionów użytkowników, a z Gmaila około 170 milionów. Oznacza to, że najwięksi gracze na rynku mogą w krótkim czasie mogą mieć do czynienia z bardzo poważnym konkurentem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.