Facebook Google+ Twitter

Facebook wdraża "nowoczesny system komunikacji"

Zapowiedzi największych blogów technologicznych stają się faktem. Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, ogłosił wprowadzenie przez serwis poczty elektronicznej w domenie facebook.com. Sam jednak stwierdza: "to nie jest email".

 / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówZuckerberg nazywa nową platformę "nowoczesnym systemem komunikacji". Słowo "email" jest dla niego zbyt formalne. Rzeczywiście nie znajdziemy w polu odbiorców w poczcie Facebooka takich pól, jak "kopia" czy "ukryta kopia". System tak naprawdę bardziej przypominał będzie komunikator.

Platforma zbierać będzie w jednej, wspólnej skrzynce odbiorczej wiadomości wysłane na różne sposoby: przez czat, email i SMS. Historia naszych kontaktów z innymi użytkownikami będzie obejmować te wszystkie formy komunikacji. W ten sposób Facebook kładzie akcent na społecznościowy charakter serwisu.

Każdy z użytkowników otrzyma adres email w domenie facebook.com, jednak jak zapewnia inżynier Andrew Bosworth, nie jest on potrzebny, bo będzie można użyć tak naprawdę dowolnego adresu.

Na początku system będzie połączeniem czterech podstawowych sposobów komunikacji: SMS-ów, komunikatorów, emaili i Wiadomości Facebook, czyli zintegruje tekstowe sposoby porozumiewania się. W przyszłości Zuckerberg nie wyklucza dodania np. telefonii internetowej VoIP.

"Nasz system nie jest zabójcą emaila. Poczta elektroniczna jest jego częścią" - mówił Zuckerberg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co jest "nowoczesnego" w usunięciu kilku pól z maila?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym tygodniu będzie tam moich 319 filmów. Pod tym względem jest na "W24" kiepsko. Jedyne wyjście to przez You Tube.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.