Facebook Google+ Twitter

Facebook wdraża "nowoczesny system komunikacji"

Zapowiedzi największych blogów technologicznych stają się faktem. Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, ogłosił wprowadzenie przez serwis poczty elektronicznej w domenie facebook.com. Sam jednak stwierdza: "to nie jest email".

 / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówZuckerberg nazywa nową platformę "nowoczesnym systemem komunikacji". Słowo "email" jest dla niego zbyt formalne. Rzeczywiście nie znajdziemy w polu odbiorców w poczcie Facebooka takich pól, jak "kopia" czy "ukryta kopia". System tak naprawdę bardziej przypominał będzie komunikator.

Platforma zbierać będzie w jednej, wspólnej skrzynce odbiorczej wiadomości wysłane na różne sposoby: przez czat, email i SMS. Historia naszych kontaktów z innymi użytkownikami będzie obejmować te wszystkie formy komunikacji. W ten sposób Facebook kładzie akcent na społecznościowy charakter serwisu.

Każdy z użytkowników otrzyma adres email w domenie facebook.com, jednak jak zapewnia inżynier Andrew Bosworth, nie jest on potrzebny, bo będzie można użyć tak naprawdę dowolnego adresu.

Na początku system będzie połączeniem czterech podstawowych sposobów komunikacji: SMS-ów, komunikatorów, emaili i Wiadomości Facebook, czyli zintegruje tekstowe sposoby porozumiewania się. W przyszłości Zuckerberg nie wyklucza dodania np. telefonii internetowej VoIP.

"Nasz system nie jest zabójcą emaila. Poczta elektroniczna jest jego częścią" - mówił Zuckerberg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co jest "nowoczesnego" w usunięciu kilku pól z maila?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym tygodniu będzie tam moich 319 filmów. Pod tym względem jest na "W24" kiepsko. Jedyne wyjście to przez You Tube.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.