Facebook Google+ Twitter

Facebook wprowadza geolokalizację

Od wczoraj na największym portalu społecznościowym na świecie - Facebook, można korzystać z nowej usługi, która pozwala użytkownikom zlokalizować swoich znajomych.

Strona główna portalu. / Fot. Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Facebook_log_in.png)Nowa usługa o nazwie "Places" ma być na razie dostępna jedynie dla użytkowników przebywających w Stanach Zjednoczonych. Korzystać z niej można przy pomocy specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie wyposażonym w GPS. Dzięki temu użytkownik uzyskuje możliwość zamieszczania na swoim profilu swojego aktualnego miejsca pobytu. Może także uzyskać dostęp do informacji o przeróżnych punktach usługowych, które znajdują się w pobliżu: restauracje, bary, stacje benzynowe, kina czy muzea.

Funkcję geotagowania, można wykorzystać również przy statusach czy fotografiach. Możliwe jest również oznaczanie miejsca pobytu swoich znajomych - oczywiście za ich zgodą.
Wprowadzona aplikacja jest niewątpliwie ciekawą propozycją. Wpływa na wzrost atrakcyjności serwisu, a poza tym wielu użytkowników czekało na nią z niecierpliwością, ponieważ podobna usługa jest już od dłuższego czasu dostępna na innych serwisach - Foursquare czy Gowalla. Powstaje tylko pytanie o bezpieczeństwo użytkowników.

Udostępniając informacje o naszym aktualnym miejscu pobytu, odkrywamy się na duże niebezpieczeństwo. Znane są przypadki, kiedy użytkownicy umieszczali w statusach informację o swoich wakacyjnych wyprawach, z czego skrzętnie korzystali włamywacze. W przypadku geolokalizacji takich przypadków może być więcej, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystających z niej będzie więcej, niż osób do tej pory zamieszczający informacje o swojej lokalizacji w statusach - stanie się to po prostu łatwiejsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.