Facebook Google+ Twitter

Facebook wprowadza nową usługę. Rooms wskrzesi fora internetowe?

Facebook udostępnił usługę Rooms, która przypomina popularne niegdyś fora internetowe. Twórca "pokoju" podobnie jak moderator będzie decydować o kształcie dyskusji i jej uczestnikach.

 / Fot. RoomUsługa Rooms pozwala na tworzenie pokojów, w których toczy się dyskusja. Twórca może wybrać temat, zaprosić ludzi, spersonalizować wygląd pokoju. Co istotne, nie musi posiadać konta na Facebooku, wystarczy że poda adres email, który potrzebny jest do weryfikacji - podaje serwis recode.net. Podstawowa różnica między wymianą myśli na Facebooku i w aplikacji Rooms zasadza się zatem na większej anonimowości.

Tematyka dyskusji jest dowolna. Uczestniczyć w niej można po otrzymaniu zaproszenia. By dołączyć należy zeskanować kod QR lub przygotowaną wcześniej grafikę. Zaproszenia można umieścić w sieci.

Czytaj także: Nokia Lumia przechodzi do historii. Powitajcie markę Microsoft Lumia


Co ciekawe aplikacja Rooms nie jest oznakowana logo Facebooka. Twórcy chcą, by usługa była tym dla for czy czatów czym Wordpress i Tumblr są dla blogów.

Obecnie aplikacja Rooms dostępna jest wyłącznie dla urządzeń z systemem iOS. Nie jest znana data wdrożenia programu na inne platformy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.