Facebook Google+ Twitter

Facebook wprowadza nowe zabezpieczenie

By poprawić bezpieczeństwo w swoim serwisie, Facebook wkrótce wprowadzi nową usługę zwaną Zdalnym Wylogowaniem. Użytkownik będzie miał możliwość natychmiastowego odłączenia złodziei tożsamości od swojego profilu.

 / Fot. Andre Karwath, http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:IBM_Thinkpad_R51.jpgNowa usługa pozwoli każdemu użytkownikowi podejrzeć komputery (w tym urządzenia przenośne, np. telefony komórkowe), które są wykorzystywane do logowania w serwisie i zablokować je, jeżeli dostęp z tych urządzeń wydaje się podejrzany.

Kradzieże tożsamości na Facebooku stają się ostatnio zmorą wielu użytkowników. Najczęściej do tego celu wykorzystywane są podrabiane strony, które oferują nieoficjalne dodatki czy usprawnienia, jednocześnie wymagając podania danych niezbędnych do zalogowania. Złodzieje tożsamości wykorzystują następnie zautomatyzowane procedury rozsyłające spam do wszystkich znajomych ofiary. Wiadomości takie są w zasadzie zawsze otwierane przez adresatów - w przeciwieństwie do codziennego spamu w skrzynce mailowej - gdyż pochodzą od przyjaciela, czyli zaufanego źródła.

Dodatkowo Facebook umożliwi zablokowanie urządzenia, z którego użytkownik sam korzystał tymczasowo, na przykład komputera w kawiarence internetowej czy telefonu kolegi.

Usługa nie będzie dostępna dla wszystkich w tym samym czasie, Facebook będzie ją wprowadzał stopniowo dla kolejnych grup użytkowników.

Dostęp do usługi użytkownik uzyska poprzez sekcję Zabezpieczenia Konta w ustawieniach (Konto -> Ustawienia Konta -> Zabezpieczenia Konta). Użytkownikowi zostanie zaprezentowana lista urządzeń, z których aktualnie jest zalogowany do serwisu wraz z informacją o używanej przeglądarce i systemie operacyjnym, a także - w miarę możliwości - przybliżoną lokalizacją urządzenia. Każdą sesję będzie można zakończyć jednym kliknięciem.

Usługa ta jest rozwinięciem już istniejących powiadomień dotyczących logowania, wprowadzonych w maju 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.09.2010 20:30

I bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.