Facebook Google+ Twitter

Facebook wycofuje się z kontrowersyjnych zapisów w regulaminie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-02-18 14:50

W nowej wersji regulaminu portalu społecznościowego Facebook pojawił się zapis, że właściciele portalu mają prawo do wykorzystania zamieszczonych w nim danych nawet po usunięciu konta przez użytkownika. Zdjęcia i filmy użytkowników stają się bowiem jego własnością. Dziś założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg wycofał się z tych ustaleń.

 / Fot. LogoNagłośniony przez blog "The Consumerist" zapis w nowym regulaminie Facebooka wywołał falę niezadowolenia wśród użytkowników serwisu. Chodzi o ustalenie, z którego wynika, że właściciele portalu mają prawo do wykorzystania zamieszczonych w nim danych (informacji, zdjęć, filmów) nawet jeśli użytkownik się wyrejestruje z serwisu.

Do tej pory rejestracja była równoznaczna z przekazaniem praw do zarządzania danymi przez serwis Facebook. A umowa ta wygasała z chwilą rezygnacji z użytkowania serwisu. Założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg - tłumaczył, że zatrzymanie danych pozwoliłoby na lepsze zrozumienie jak użytkownicy używają serwisu.

Dziś Zuckerberg, powiedział, że serwis wraca do starych zasad zarządzania danymi użytkowników. - W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele pytań i uwag na temat zmian i tego co one oznaczają dla ludzi. Na podstawie ich opinii, zdecydowaliśmy się wrócić do naszych poprzednich ustaleń użytkowania serwisu - powiedział Zuckerberg.

Reakcja użytkowników zwróciła uwagę na problem polityki ochrony prywatności członków społeczności Facebooka. Zbulwersowani internauci twierdzą, że Facebook powinien zadbać o to by po wyrejestrowaniu z serwisu zniknęły wszystkie dane użytkownika.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7896309.stm


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Zdjęcia i filmy użytkowników stają się bowiem jego własnością."

To jest jakaś choroba jeśli moje zdjęcia i moje filmy to własność jakiegoś serwisu. To one już nie są moje? Nie mam do nich praw? Czy jeśli bym chciał wydać płytę i użyć na jej okładkę swoje zdjęcie, które sam zrobiłem to co byłoby to niezgodne z prawem????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.