Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22744 miejsce

Facebook wykorzystywany do promowania nazizmu?

Ktoś założył na Facebooku profil, który dotychczas spodobał się ponad 1100 osobom.

 / Fot. screen z Facebooka i TwitteraJuż ponad 1100 osobom spodobał się na Facebooku Murzyn, który z dumą prezentuje swoją (a może nie swoją) twarz, a jego postać jest ubrana w czerwoną koszulkę ze swastyką. To samo zdjęcie, ale zwielokrotnione, znajduje się jako tapeta na jego profilu na Twitterze. Sprawę, jako pierwszy znalazł przypadkowo niżej podpisany i opublikował na www.Sadurski.com.

Nazwa profilu, w tłumaczeniu na język polski: Czarny humor. Człowiek, który swój profil na popularnych portalach społecznościowych okrasił symbolem nazizmu, jest płci męskiej, pochodzi prawdopodobnie z Brazylii i ma 23 lata, więc nie może wiedzieć (?), kim był Hitler, III Rzesza i holokaust.

Zdjęcie Murzyna ze swastyką od jakiegoś czasu krążyło po internecie. Jego wykorzystanie w profilach portali społecznościowych, u wielu osób doświadczonych grozą wojny, może budzić odrazę. O sprawie zostało poinformowane Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii "Otwarta Rzeczpospolita", również mające konto na Facebooku. Miejmy nadzieję, że stowarzyszenie reagujące lub opiniujące w podobnych sprawach, również i teraz zajmie się tą bulwersującą historią, a Facebook i Twitter usuną konta propagujące nazizm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 04.03.2011 14:48

Temu człowiekowi nikt tej koszulki na siłę nie założył. Widać mu się spodobała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.