Facebook Google+ Twitter

Facebook zamieni się w przyszłości wirtualne cmentarzysko?

Facebook zamieni się w wirtualny cmentarz? Jeżeli serwis przetrwa do 2098 r. liczba kont zmarłych użytkowników będzie większa niż żyjących - wyliczył naukowiec z University of Massachusetts.

 / Fot. CC0 Public DomainFacebook liczy teraz około 1,5 mld użytkowników. Jak wyliczył Hachem Sadikki, doktorant statystyki na University of Massachusetts, do 2098 r. liczba kont żywych użytkowników Facebooka będzie niższa niż zmarłych - czytamy w serwisie fusion.net.

Badacz przyjął oczywiście kilka założeń. Pierwsze - i najważniejsze - zakłada, ze do 2098 r. Facebook będzie działał w sieci. Drugie dotyczy polityki serwisu wobec kont zmarłych użytkowników. Obecnie rodziny mają dwie możliwości: zamienić konto na "In memriam" lub usunąć je. Oczywiście konto może również pozostać w sieci nieaktualizowane. Trzecie założenie, wreszcie, dotyczy dynamiki wzrostu użytkowników, którą najtrudniej przewiedzieć.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wszyscy się rodzimy i umieramy...książki też przeżyły nie jednego czytelnika.Prokreacja to zupełnie inny rozdział tak przynajmniej myślę a Facebook jeśli będzie wirtualnym cmentarzyskiem to i dobrze, gdzieś można zostawić swoje myśli,wspomnienia dla bliskich nowych pokoleń...kto wie co nas czeka,planeta umiera,a człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie, więc wirtualne cmentarzysko cóż..jak najbardziej przydatne ,nawet wskazane tak sobie myślę???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa sprawa :-) Czy Facebook mnie przeżyje? Czy aż tak bardzo jest już elementem codzienności, że nie jesteśmy w stanie go porzucić? Nie będzie kryzysu? Ludzie się nim nie znudzą? Myślę, że te założenie, że dotrwa do 2098 roku jest zbyt śmiałe.. jest konkurencja, następne pokolenia, zmiany zainteresowań, mody itp. Takie wypowiedzi są jedynie elementem promocji tego medium, ukazywania siebie jako niezniszczalnych, wiecznych i bardzo bardzo popularnych..tak bardzo, że nic nie jest im w stanie zagrozić. Wątpliwe :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę że prognoza jest słuszna zwłaszcza gdy chodzi o Europę. Nie biorę pod uwagę sytuacji kolejnej wielkiej wojny ale raczej trendy demograficzne. Napływ do Europy imigrantów nawet rzędu wielkości 11 mln nie zmieni tendencji do wyludniania starego kontynentu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.