Facebook Google+ Twitter

Facebookowe subkultury. Do której należysz?

Słyszałeś pewnie o punkach, emo czy rastafarianach. Jednak czy wiesz, że Facebook również posiada swoje subkultury? Do której należysz?

Sonda

Do której subkultury na Facebooku należysz?

Facebookowy profil Wiadomości24.pl / Fot. Facebook/screenCzym dziś jest dla nas Facebook?

W największym skrócie, Facebook to serwis społecznościowy, który umożliwia kontakt ze znajomymi, czy współpracownikami. Umożliwia prezentację własnej osoby, informowanie o swoich osiągnięciach, rozwijanie pasji. Jest wykorzystywany komercyjnie do promowania firm.

Inwazja subkultur "zza wielkiej wody"?

Przeciętni trolle internetowi po zalogowaniu się i wykonaniu swoich ulubionych czynności lub, jak niektórzy z nich to nazywają - "obowiązków", mogą zidentyfikować się z jedną z pięciu subkultur facebookowych. Polska encyklopedia humoru mówi, że subkultura jest to "grupa ludzi, którzy chcą być oryginalni, dlatego są tacy sami jak inni". Ciekawi mnie, jaki pogląd na tę sprawę mają subkultury, o jakich chcę napisać.

Na "Fejsie" wyłoniły się następujące grupy: "Grający", "Lajkujący", „Demotywujący”, „Artyści” oraz „Niemi”. Czym się od siebie różnią i jaki stworzyli sobie wizerunek?

"Grający" czyli świeże powietrze dzięki uprawie marchewek?

Od kilku do kilkudziesięciu zaproszeń czy wiadomości dziennie, powiadomienia, jaki poziom udało się uzyskać w jednej z kilkuset idiotycznych gier - dla mnie to piekło, jakie stara się wykreować fecebookowa subkultura "Grających". Ich aktywność zaczyna się od gier typu sudoku, karcianych, bilard, poprzez prowadzenie farmy czy restauracji on-line, kończąc na "Wirtualnej uprawie konopi", którą na pewno "lajkuje" Palikot.

Zagorzali „Gracze” nazywają Facebook kuźnią gier, co przejawia się w popularności, która waha się w granicach ćwierć mln graczy. Stanisław Lem mawiał, że "dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów". Parafrazując mistrza, dopóki nie odkryłam Facebooka, nie wiedziałam, że na świecie jest tylu niespełnionych farmerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Az się boje kliknąć w "lubię to" :D - Zatem nie klikam ale lubię:)
Fajny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny artykuł. Trafne spostrzeżenia i zarazem zabawne stwierdzenia. Ja muszę przyznać, że nie należę do żadnej z tych grup, choć "Niemi" są rzeczywiście najlepszą opcją z przedstawionych :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.