Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13606 miejsce

Faceci do zadań specjalnych

Są tam, gdzie trzeba szybkiego działania. Biorą udział w najbardziej niebezpiecznych akcjach. Budzą respekt drobnych wandali i najgroźniejszych przestępców.

Wzięci z zaskoczenia przestępcy nie zdążyli nawet mrugnąć. / Fot. KPP MikołówKiedy na jednej ze stacji benzynowych w mieście otoczyli samochód, siedzący w środku przestępcy nie zdążyli nawet mrugnąć. Bo i widok był porażający - czarne bojowe mundury, kominiarki, hełmy, na oczach gogle, a w ręku broń maszynowa. Po tej akcji do policyjnego magazynu trafiły m.in.: broń, narkotyki oraz numeratory. Tak pracują stróże prawa z Grupy Szybkiego Reagowania mikołowskiej komendy policji. Spotkanie z nimi na długo Zatrzymanie przestępców dla specgrupy to kwestia minut. / Fot. KPP Mikołówzapamięta kierowca, który po paru głębszych usiadł za kółkiem i wybrał się w podróż. Widok uzbrojonych po zęby „komandosów” podziałał skuteczniej niż terapia w ośrodku odwykowym, a mężczyzna z pewnością długo nie sięgnie po alkohol. Również szofer, który spowodował wypadek i salwował się ucieczką w las i przez dwie godziny czuł na plecach oddech specgrupy, ch Adam od 10 lat ma do czynienia z GSR-ami. Jest dowódcą zespołu. Grupa to 10 policjantówwięcej już nie wpadnie na taki pomysł.

Najlepsi z najlepszych


Na najbardziej agresywnych bandziorów mikołowscy "komandosi" mają specjalną siatkę obezwładniającą. / Fot. KPP Mikołów Adam, Adrian i Adam to trzej policjanci Grupy Szybkiego Reagowania. Najbardziej doświadczony z nich, Adam od 10 lat ma do czynienia z GSR-ami. Jest dowódcą zespołu. Grupa to 10 policjantów z różnych wydziałów. Jak mówią, to pomaga w rozpracowywaniu, lokalizowaniu i wyłapywaniu przestępców. Nie ma w niej ludzi przypadkowych. - Są tylko najlepsi, po specjalnej selekcji. Ci, którzy najwięcej potrafią - mówi dowódca. Opowiadając o swojej pracy, unikają słowa „antyterrorysta”. - Antyterroryści szkolą się tylko do zadań specjalnych. My jesteśmy grupą nieetatową i oprócz swojej normalnej służby dodatkowo bierzemy udział w akcjach zwiększonego stopnia zagrożenia - tłumaczy Adam. W pełnym Wszyscy członkowie specgrupy w pełnym rynsztunku bojowym. / Fot. KPP Mikołówrynsztunku robią piorunujące wrażenie. Ich wyposażenie różni się od innych policjantów: kamizelki taktyczne i kuloodporne, hełmy keflarowe, tarcze, pałki, pistolety maszynowe, broń krótka. Do tego sprzęt indywidualnej ochrony: nakolanniki, nałokietniki, gogle, sprzęt łączności. Wszystko waży bagatela... jakieś 15 kg. Na najbardziej agresywnych bandziorów mają specjalną siatkę obezwładniającą. Jeżdżą nieoznakowanym samochodem. Jedenastym członkiem grupy jest Dragon - pies służbowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cytat autorki "i przez dwie godziny czuł na plecach oddech specgrupy, ch Adam od 10 lat ma do czynienia z GSR-ami. Jest dowódcą zespołu. Grupa to 10 policjantówwięcej już nie wpadnie na taki pomysł."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obywatelu czuj się zagrożony. Pod byle pretekstem rzucą cię o ziemię, najwyżej na koniec, możesz jak się upomnisz, usłyszysz przepraszam. Autorka niech się nie podnieca wspaniałymi chłopcami tylko zajmie swoim tekstem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem przerażony. Do operacji używa się skalpela nie młotka!!!. Ci panowie pewnie są fanami SAS-u DELTY GSG-9 a że nie moga być komandosami z pola walki to chcą zamienić ulice w regularny front??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.