Facebook Google+ Twitter

Faceci w rajtuzach przyjeżdząją do Krakowa

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-11 17:13

Robią furorę wszędzie tam, gdzie się pojawią. Zadziwiają mieszanką doskonałego warsztatu, humorystycznej interpretacji wielkich dzieł baletowych oraz zdumiewającego faktu, że mężczyźni w sposób doskonały potrafią tańczyć w baletkach.

Fot. ArchiwumSwój przyjazd do Krakowa zapowiada słynny nowojorski zespół Les Ballets Trockadero De Monte Carlo. Znakomici artyści wystąpią w Auditorium Maximum UJ 15 i 16 listopada.

- Wystarczyło tylko 40 sekund, aby grupowy uśmiech rozprzestrzenił się wśród publiczności - to zdanie jest najczęściej publikowane po ich występach. Bo gdy balerinami są wyłącznie mężczyźni, z jaskrawym, doskonałym makijażem upodabniającym ich do kobiet, na dodatek ubrani w obcisłe spodnie lub kuse spódniczki, nie może obejść się bez śmiechu i dobrej zabawy. Trocksi, działający od 1974 roku, to osiemnastu profesjonalnych tancerzy, którzy zachwycają komediowymi adaptacjami tradycyjnych sztuk baletowych. Drobiąc i skacząc na puentach, wykonują układy choreograficzne z najsłynniejszych XIX-wiecznych baletów. Co więcej, wcielają się na przemian w najsłynniejsze baleriny i w najznakomitszych baletmistrzów, naśladując ich w każdym calu - od kostiumu po styl tańca. Całość jest pełną wdzięku parodią baletu zapewniającą publiczności wyśmienitą zabawę.

Członkowie Trockadero tańczą z ogromną zwinnością. To prawdziwi profesjonaliści, stawiający baletowe pas z gracją i budzącą podziw precyzją. Podczas występów można podziwiać ich umiejętności, niezwykłą elastyczność ciała i wyczucie konwencji oraz doskonałe opanowanie tańca na puentach. Do tego cała feeria charakterystycznych póz baletowych, wystudiowanych, miękkich i okrągłych gestów ukazywanych w krzywym zwierciadle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.