Facebook Google+ Twitter

Face-lifting portalu Facebook. Jakie zmiany wprowadzi Zuckerberg?

Od kilku dni serwis Facebook możemy oglądać w nieco zmienionej formie. Po zmianie okna czatu, uaktualniono wygląd tablicy oraz dodano nowy pasek aktualności. Zuckerberg zapowiada, że to nie koniec zmian. Rozwój czy obrona przed Google+? Raczej i to, i to.

Mark Zuckerberg, twórca i prezes Facebooka, stwierdził, że portal zakończył pierwszy etap swojego rozwoju, czyli zbieranie użytkowników. Dodał, że programiści jego firmy skupią się na ulepszaniu tego, na co pracowali przez 7 lat istnienia Facebooka. W związku powyższym - czas na zmiany. Jakie? O tym poniżej.

Nowy profil oraz timeline


 / Fot. Mateusz BrzezińskiZmianą, której jeszcze nie ma, ale niebawem zostanie wprowadzona, jest nowy profil użytkownika. Kiedy? 26 września 2011 r., czyli za cztery dni. Aktualnie można korzystać z tej "innowacji" jedynie jako beta-tester - jest to możliwe po zarejestrowaniu się na Facebook Developers. Postanowiłem nie czekać czterech dni i jeszcze przed premierą przetestowałem to, co Zuckerberg przygotował dla nas, użytkowników.

Zmiany, po ustawieniu sobie nowego profilu, są znaczące. Przede wszystkim w oczy bije banner, którym jest nasze zdjęcie na samej górze strony - tzw. "cover". Jak widać, od narodzin, nie robiłem nic ciekawego aż do 2010 roku. / Fot. Mateusz BrzezińskiNa prawo od podstawowych informacji o nas - tj. imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca pracy, znajomości języków - znajdują się profile użytkownika. W oknach profili pogrupowano kolejno: naszych znajomych, zdjęcia, wszystkie nasze kliknięcia w „lubię to”, notatki oraz subskrypcje. Do dyspozycji mamy jeszcze kilka grup, które możemy ustawić według naszych upodobań.

W oczy najbardziej rzuca się jednak timeline, czyli linia ukazująca, co od naszych facebookowych narodzin, robiliśmy na portalu. "Wehikuł Czasu" pozwala na spojrzenie w historię profilu, a konkretnie we wszystkie nasze wydarzenia, posty, udostępniane filmy i linki. Informacje te zostaną przedstawione chronologicznie, a najnowsze wpisy pojawią się naturalnie na szczycie "Wehikułu".

 / Fot. Mateusz BrzezińskiDo gustu przypadną użytkownikom dwie opcje związane z Wehikułem - wyróżnij oraz ukryj wpis. Jeżeli nie chcemy, aby któreś z naszych wydarzeń było dostępne dla innych, wystarczy kliknąć w "ołówek" i wybrać "ukryj z Wehikułu Czasu". Gdy zamiast klikać w "ołówek", wybierzemy drugą możliwość i "zgwiazdkujemy" nasz wpis, wybrany materiał zostanie wyróżniony, a okno go przedstawiające rozszerzy się.

Zobaczcie z resztą sami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zmienili wygląd i teraz wpisanie jednej literki trwa 2 parę sekund.

Komentarz został ukrytyrozwiń
net
  • net
  • 26.09.2011 14:20

To nie jest dziwne, tylko wk..wiajace na maxa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie, nie jest to miłe. Nie mniej jednak, idą śladami youtube - tam też (nie wiem, czy teraz, ale na pewno jeszcze przed rokiem) wyświetlały się informacje, że "film niedostępny w Twoim regionie". Dziwne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
net
  • net
  • 26.09.2011 13:15

Niech się wypchają z tymi ograniczeniami terytorialnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.