Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12345 miejsce

Facet z nożem w plecach. Pomysłowość projektantów nie zna granic?

Gdyby komuś zabrakło pomysłu na prezent, w internecie "oryginalnych" pomysłów bez liku. Komplet noży to może banał, ale np. stojak na noże w kształcie człowieka? Robi wrażenie... Szokujące.

 / Fot. Tylkomrok.plDo sprzedaży za wszelką cenę, z pogwałceniem wszelkich zasad rzetelności kupieckiej, już przywykliśmy. Do sprzedaży szokującej – jakby mniej.
Ale może i pora na to. W czasach wyścigu szczurów pojawiają się pomysły, których jedynym celem jest tzw. efektywność, skuteczność. I tylko ona. Taki handel jest coraz powszechniejszy.

Pół biedy, że nie ma w tym krztyny rzetelności. Gorzej, że w zalewie oferty handlowej pojawiają się propozycje balansujące na granicy społecznej szkodliwości lub wręcz społecznie szkodliwe. A to jest już problem społeczny, a nie tylko techniczny, z zakresu skutecznych technik marketingu.

 / Fot. Tylkomrok.plPo 1989 przeżyliśmy tyle fal sprzedaży różnych cudownych noży do krojenia, że czego jak czego, ale tych sztućców w naszych kuchniach na pewno nie brakuje. Przyszedł więc czas na stojaki do noży. Można ich sprzedać proporcjonalnie do ilości noży, ale nie każdy nóż do każdego stojaka pasuje.

Logiczna jest więc ścieżka poszukiwań stojaka uniwersalnego, do którego będzie pasował każdy nóż. Pozostaje tylko kwestia wyboru materiału i kształtu tego uniwersalnego stojaka. "Pomysłowi" twórcy wymyślili: niech będzie w kształcie człowieka.

Facet z nożem w plecach lub brzuchu to dość szokujący widok. Ale kto powiedział, że pomysł nie ma zwracać na siebie uwagi? Komu się nie podoba, nie musi kupować. Kto kupi, a ma w domu dzieci, będzie mógł w trakcie świątecznej krzątaniny instruować dziecko: "Ten duży nóż, wbij dziecko najlepiej w środek brzucha, gdyż jest ciężki, a z głowy czy nogi wypadnie...".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

uważny
  • uważny
  • 25.07.2012 21:44

uważny chce kasę za artykuł 50 zł, jest tak zdesperowany ,ze aż pobłądził
Ciągle to usuwasz!
uważny Dzisiaj (25.07.12 r.),19:44 , 19:59,20:23
Ocena: 0 0
Kim ty jesteś dla nas Polaków z tym nickiem uważny,?!ciągle usuwasz komentarze!!!!!
Dzisiaj 18:26 (25.07 12 r .), 18 :26, 19:36 , 19:39

@uważny
MANIPULUJESZ WPISAMI I KŁAMIESZ !!!!
To są moje wpisy (nie te zamulające temat) .
,
Autorze , Adam Uważny
Usuwasz bez przerwy komentarz (uważny Dzisiaj 14:17 ), który ci obciągnie lub wyliże dupkę .Z tej bezsilności wklejasz, tym razem, jakieś gryzmoły osobnika .To jest żałosne. Co człowieku wyprawiasz .
To jest ten komentarz(uważny dzisiaj 14:47) :
?! -uważny Dzisiaj 13:36 ,13:38 ,13: 40, 13:45, 13:47, 13:52, 14:07, 14:11 , 14:13 , 14:17 ,

.Ten wpis (uważny Dzisiaj 13:14 ) usunąłeś ,i , z prędkością błyskawicy!
Ocena: 0 0
Człowieku!
Gdzie widzisz moje opinie o autorze(uważny)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena Szymko
  • Marzena Szymko
  • 08.02.2012 22:24

W pierwszym momencie budzi to może nawet mały uśmiech pod nosem i myśl: "Czego to oni nie wymyślą" aczkolwiek po chwili przychodzi refleksja, że to jednak może kogoś źle zainspirować...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Blokus - Szkodzińska
  • Anna Blokus - Szkodzińska
  • 27.01.2012 17:02

Potencjalny klient to nie przygłup żeby przyciagać jego uwagę kiczem , kretyńskim szokiem czy głupimi tekstami. Niestety nasi fachowcy od wizerunku i reklamy muszą sie jeszcze dużo nauczyć - do roboty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariola Pienczyn-Brzozowska
  • Mariola Pienczyn-Brzozowska
  • 03.01.2012 08:12

Kiedy zobaczyłam podobna rzecz w sklepie, pomyślałam, że wylądowałam w sklepie z jakimiś laleczkami voodoo. ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.12.2011 16:16

Bez wzgledu na to czy tam jest mezczyzna czy kobieta to jest o prostu szokujace....
pozatym mozna to potraktowac nawet jako pogróżkę...w dzisiejszych czasach naprawde wiele jest takich niesmacznych prezetow, widzialam ostatnio reklame co mozna podarowac swojemu pupilkowi na święta(chodziło tu o psa) byly to psy sztuczne z dziurka w ....gdzie pies mogl sobie skorzystac z potrzeb seksualnych dzieki sztucznej postaci psa,byly tam tez zdjecia w jakich pozycjach mozna korzystac z tego urzadzenia...tak wiec powstal maly sex shop w wersji zwierzecej,to dopiero szok!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roksana Żulewska
  • Roksana Żulewska
  • 18.12.2011 22:58

Z przykrością stwierdzam, że nie jestem zaskoczona.Pomysły na sprzedaż są poniżej krytyki.Nie wiem czy Państwo pamietają przypadek dziecka które zabiło kolegę bo myślało, że ten dostanie drugie zycie jak w grze komputerowej...Kto wie, może teraz jakieś dziecko stwierdzi żę skoro ten drewniany człowieczek tak dobrze znosi ciosy nożem i wzbudza takie rozbawienie rodziców, że postanowi wypróbować na koledze...Chciałoby się pozostawić bez komentarza ale ten sam się nasuwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Burczyńska
  • Katarzyna Burczyńska
  • 18.12.2011 19:34

Dla mnie jest to trochę przerażające ze ludzie wymyślają takie rzeczy zrobią wszystko aby sprzedać swój produkt posuną się nawet do tak szokującego jak dla mnie stojaka . Zwróćmy uwagę przez chwile na dzieci które przyglądają się takim stojakom i widza ze przecież to nic takiego wbić człowiekowi np. nóż w brzuch czy kolano . Wszystko ma swoje granice .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika Jung
  • Monika Jung
  • 17.12.2011 22:48

Jeszcze troszke -a pewnie można będzie takie stojaki zamówic i kupic z podobizną kogoś kogo się nielubi i miało by się ochote by "ktosia " nożem potraktowac.Pomysł jak dla mnie nietrafiony kojarzy mi się z przemocą .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Moniuszko
  • Lidia Moniuszko
  • 17.12.2011 13:24

Może ufundujemy specjalna nagrodę dla pierwszej osoby, która kupi taki zestaw świątecznych noży?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja Brzeska
  • Alicja Brzeska
  • 17.12.2011 11:58

Dajcie ludziom wyżyć się chociaż odrobinkę. Ja proponuje serię małych "nożyków dla teściowej"