Facebook Google+ Twitter

Factory Floor na Burn Selector Festival 2013

Na Burn Selector Festival usłyszycie zespół, który gra głośniej od Swans i Throbbing Gristle, a w dodatku można do niego tańczyć. Factory Floor przyjadą do Polski tuż przed wydaniem debiutanckiego albumu.

Dziennikarze porównują ich do post-punkowych klasyków Throbbing Gristle i umieszczają w „dystopicznym trójkącie” ze współczesnymi Liars czy These New Puritans, ale zespół po swojemu sięga do korzeni. Wokalistka i gitarzystka Nik Colk, perkusista/wokalista Gabriel Gurnsey i klawiszowiec/basista/wokalista Dominic Butler mieli tupet: niezatytuowaną jeszcze EP-kę demo wysłali do perkusisty Joy Division i New Order, adresując ją po prostu „Stephen Morris, Macclesfield”. Paczka trafiła do adresata, któremu spodobało się to, co usłyszał – zremiksował potem utwór „Wooden Box”. Trio miało także okazję współpracować z takimi legendami, jak Psychic TV i Cosey Fanni Tutti ze wspomnianego Throbbing Gristle. Tegoroczny hipnotyczny singiel „Fall Back” brzmi tak, jakby mogło brzmieć „Blue Monday” New Order, nagrane w 2013 roku, wzbogacone o dyskretny głos Nik-a la Kim Gordon z Sonic Youth z czasów no-wave'owej płyty „Confusion is Sex”. Grupa nagrywała m. in. w wytwórni Blast First Petite, co dobrze oddaje to, co dzieje się z uszami słuchaczy na koncertach. Powtarzalny hałas Factory Floor rzeczywiście budzi skojarzenia z fabrycznymi piętrami, ale jest to hałas, do którego chce się tańczyć.
Factory Floor wystąpią na Burn Selector Festival 7 września. Warszawska publiczność będzie miała okazję usłyszeć materiał z imiennego albumu zaledwie dwa dni przed jego premierą. „Factory Floor” ukaże się we wpływowej wytwórni DFA, odpowiedzialnej za nagrania m. in. LCD Soundsystem i Hot Chip.
Bilety na Burn Selector Festival w sprzedaży:
Karnet dwudniowy: 245 zł
Bilet jednodniowy: 155 zł
Bilety do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.