Facebook Google+ Twitter

"Faintheart". Nowa era filmu?

Choć "Faintheart" wchodzi na ekrany kin dopiero w czerwcu, już teraz jest o nim głośno. Co wyróżnia ten film i dlaczego zostanie wyświetlony na festiwalu w Edynburgu?

 / Fot. http://www.myspace.com/faintheartthemovie"Faintheart" to lekka, brytyjska komedia o mężczyźnie, który, przerażony obowiązkami i odpowiedzialnością dorosłego życia, ucieka w świat wyobraźni. Daje ujście swojej dziecięcej naturze, organizując wraz z kolegami rekonstrukcje bitew. Na te kilka chwil przestaje być sprzedawcą Richardem, a staje się wikingiem Readmundem Sprawiedliwym. Niestety, jego hobby nie podoba się żonie, która (swoją drogą) nawiązuje bliższą relację z trenerem ich syna.

Pomysł na film jest bardzo prosty. Właściwie obraz nie wyróżniałby się niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że został zrealizowany w znacznej mierze przez internautów. Wszystko zaczęło się od pomysłu współzałożyciela studia Vertigo, Allana Niblo, który postanowił nie tylko promować filmy na MySpace, ale także dać internautom możliwość uczestnictwa w procesie tworzenia filmu. Ponadto, innowacyjny pomysł miał za zadanie wprowadzić produkcję filmową w nową epokę, w której widzowie będą brali czynny udział w tworzeniu filmu.

Pierwszym etapem produkcji było wybranie reżysera. Chętni zamieszczali swoje krótkie nagrania na MySpace. Jury, z aktorką Sienną Miller w składzie, sponad tysiąca zgłoszeń wyłoniło 12 osób. Spośród tej dwunastki internauci wybrali zwycięzcę. Najwięcej głosów zdobył brytyjski reżyser Vitto Rocco, na co dzień zajmujący się tworzeniem reklam. Jego konkursowy film, "Goodbye Cruel World", otrzymał nagrodę BAFTA i Srebrnego Smoka na 44. Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2004 roku.

Kiedy wybrano już reżysera, przystąpiono do tworzenia scenariusza. Rocco, wraz z Davidem Lemonem, doświadczonym telewizyjnym scenarzystą, stworzyli szkic fabularny, który zamieszczono na MySpace. Internauci mogli sugerować, co należy dopisać do scenariusza, tworzyli własne dialogi i nowe sceny.

Jeśli chodzi o aktorów, to zdecydowano jednak główne role powierzyć profesjonalistom. Eddie Marson, znany z filmów takich jak "Miami Vice" czy "Hancock" został odtwórcą roli Richarda. Rola nieszczęśliwej żony Richarda - Cath - została powierzona Jessice Hynes, odtwórczyni roli Mafaldy Hopkirk w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". Pozostałe role przypadły naturszczykom, wyłonionym spośród niemal 20 tys. chętnych, zgłoszonych do konkursu MyMovieMashUp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chciałabym zobaczyć ten film.
Plus za udaną recenzję)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.