Facebook Google+ Twitter

Faith No More w Polsce! Muzycy 8 czerwca w Tauron Arena Kraków promować będą album "Sol Invictus"

Ten rok dla fanów Faith No More będzie wyjątkowy. Po wielu latach milczenia grupa powraca z nowym studyjnym krążkiem, który ukaże się już w maju. Przed polską publicznością muzycy wystąpią 8 czerwca.

 / Fot. Materiał prasowy"Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo przestrzeni. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze" - przekonuje basista grupy, Bill Gould.

Początki Faith No More sięgają 1981 roku, kiedy to Bill Gould i Mike Bordin z dwójką przyjaciół założyli formację Faith No Man, która wkrótce po dołączeniu do składu Roddy Bottuma przemianowała się na Faith No More. Grupa zadebiutowała w 1985 roku za sprawą albumu "We Care a Lot", a dwa lata później ukazał się kolejny krążek, "Introduce Yourself".

Zobacz także: Ibrahim Maalouf wystąpi 16 kwietnia w warszawskiej Stodole

Wielki przełom nastąpił, kiedy do zespołu dołączył Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album "The Real Thing", na którym grupa osiągnęła mistrzostwo w łączeniu odmiennych gatunków muzycznych, co stało się ich znakiem firmowym.

Kolejne płyty "Angel Dust", "King for a Day… Fool for a Lifetime" i "Album of the Year" ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu.

W 1998 roku zespół zakończył swoją działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany. Faith No More obecnie koncertuje w składzie: Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson oraz jedyny i niepowtarzalny Mike Patton.

Bilety do kupienia od 25 lutego.Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.