Facebook Google+ Twitter

Fajna dżaga ze mnie jest - trudny wybór wirtualnej miss

„Chcemy wybrać najpiękniejszą Polkę na całym świecie” – głosi dumnie hasło zamieszczone na stronie wirtualnamiss.pl. Konkursów piękności było i jest mnóstwo, po co więc kolejny? Jak zapewniają organizatorzy ten rożni się od wszystkich dotychczasowych. Celem wirtualnamiss.pl, szumnie nazywanym w jednej z zakładek „misją”, jest stworzenie największego zakresowo konkursu piękności, w którym nie istnieją jakiekolwiek ograniczenia terytorialne, wiekowe.

Screen ze strony www.wirtualnamiss.pl, zgłoszenia kandydatek / Fot. wirtualnamiss.plJedynym warunkiem uczestnictwa jest polskie obywatelstwo (choć kandydatki nie muszą obecnie przebywać w Polsce) i dostęp do internetu. Wśród zgłoszonych 525 kandydatek dominują nastolatki i młode kobiety. Twórcom przedsięwzięcia udało się jednak osiągnąć główny cel, swoją reprezentację mają też „gorące czterdziestki”, najstarsza uczestniczka ma 48 lat. Chętne zdobyć tytuł miss, poza krótkim opisem swojej osoby, prezentują wizualną namiastkę siebie, czyli zdjęcia. Są to trzy dowolnie wyselekcjonowane przez same zainteresowane fotografie (portret, sylwetka, dowolne), które niczym zdjęcia na portalach społecznościowych (nasza-klasa.pl), fotograficznych (Fotka.pl), randkowych (Sympatia.pl) dodaje się jednym kliknięciem myszką. To jednak nie jedyne porównanie.Screen ze strony www.wirtualnamiss.pl, zgłoszenia kandydatek / Fot. wirtualnamiss.pl

Jak we wszystkich tego typu internetowych formach prezentacji siebie (niezależnie od tego czy mają postać konkursu, czy też nie) nie obyło się bez wciągniętych brzuchów, wypiętych piersi lub bardziej profesjonalnych sposób retuszowania mankamentów urody za pomocą Photoshopa. Niektóre z kandydatek swoją znajomość programów obróbki zdjęć demonstrowały w niebanalny sposób – ucinając ze zdjęcia koleżankę czy partnera lub wymazując jego oblicze. Oprócz kultowego tła czyli meblościanki, jak zwykle pojawiły się "panterkowe" koce i złote sukienki, nie obyło się też bez białych kozaczków. Autoportrety przed łazienkowym lustrem, marnej jakości zdjęcia z komórki, niezapomniane momenty z „imprezek” uwiecznione aparatem fotograficznym, zdjęcia w plenerze i te ze świąt Bożego Narodzenia to już pewniaki, których nie może zabraknąć.

Screen ze strony www.wirtualnamiss.pl, zgłoszenia kandydatek / Fot. wirtualnamiss.plZe specyficznego sposobu wyrażania swojej osobowości, gustu czy urody naszych rodaczek podśmiewa się autor strony fotkapeel.pinger.pl, będącej pastiszem Fotki.pl. "Buszując z przyzwyczajenia po Fotka.pl, natrafiam na zdjęcia - z przyczyn obiektywnych, głównie kobiet - o walorach artystycznych, które dosłownie zwalają z nóg ;)" - pisze pomysłodawca o Krysiach (bo tak nazywa dziewczyny ze zdjęć). W podobnym tonie działa blog bialekozaczki.blog.pl, na którym, jak sama nazwa wskazuje, kolekcjonuje się utrwalone przez obiektyw damskie białe kozaczki i ich właścicielki. Analizie warto poddać wobec tego i stronę www.wirtualnamiss.pl.

Wszystkie znane nam konkursy piękności zazwyczaj prezentowały kandydatki już w fazie końcowej „obróbki”, gdzie nie było miejsca na tapczany, fotele, regały, tureckie dywany, a dziewczyny swe wdzięki ukazywały na profesjonalnych zdjęciach, w profesjonalnych makijażach i fryzurach. Taki kamuflaż nie był możliwy w przypadku konkursu na Wirtualną Miss. Czy wygra któraś z Kryś? Finał już od 1 do 30 września 2008.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+) Doskonaly material. Tu sie przytnie, tam sie wyretuszuje i juz jestem gotowa na Miss!

Komentarz został ukrytyrozwiń

super super - extra temat , za to plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja też sobie obejrzałam , dobra stronka by leczyć się z kompleksów :D fajny artykuł .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne!! i dowcipne!!! Czego to ludzie jeszcze nie wymyślą w necie.Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.