Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10116 miejsce

"Fajnie być samcem", a może nie? Recenzja książki Dmitrija Strelnikoffa

„Nie jądra czynią samca, lecz umiejętność trafiania w jądro sprawy. Niestety”. Zachęcam do lektury książki Dmitrija Strelnikoffa „Fajnie być samcem” – świetna zabawa, no i może uda się dowiedzieć, czy w końcu warto, czy może nie warto… być samcem? Oto jest pytanie!

 / Fot. Okładka książkiZnakomita, przedziwna i dlatego obowiązkowa lektura: „Fajnie być samcem” - książka (wyd. Iskry) napisana po polsku przez rosjanina Dmitrija Strelnikoffa (to chyba rzadkość w naszym kraju) - dziennikarza, podróżnika, pisarza, biologa, na stałe mieszkającego w Warszawie.

Świat pokazany przez autora można różnie przyjąć. Można go potraktować z przymrużeniem oka, książkę przeczytać i zapomnieć. Można jednak zadumać się nieco, można się także nieźle bawić. Co kto lubi. Ta świetna opowieść, już po przeczytaniu kilkunastu stron, skojarzyła mi się ze znakomitą książką dr med. Louann Brizendine „Mózg mężczyzny” - zapraszam do poczytania także tej recenzji.

Opowieść rozpoczyna sentencja, umieszczona w ramce: „007 jest samcem, Papież jest samcem Bill Gates jest samcem, Bóg jest samcem. Fajnie być samcem”.

Książka Strelnikowa jest kapitalną, pełną humoru lekturą - bawi, przestrzega, trochę ocenia, zachęca do refleksji, zrozumienia i polubienia samców. Czytamy więc wyśmienite, kolejne, uniwersyteckie wykłady trzydziestoparoletniego biologa oraz relacje ze spotkań na kanapie u terapeuty.

Wykładowca ma kota Włodzimierza, którego uratował przed kastracją i sprawił mu prezent w postaci trzech dorodnych kocic. Studenci są nieodmiennie zachwyceni każdym jego wykładem, bo dowiadują się co to znaczy być samcem, czyli doskonałym świadkiem i kibicem życia, jak być wojownikiem, zdobywcą i obrońcą własnego terytorium, ale przede wszystkim jak zdobyć odpowiednią – czyli najlepszą – samicę. Na przykładzie różnych zwierząt, nawet bezkręgowców „wymoczków” poznajemy i rozpoznajemy zachowania mężczyzn - ludzkich samców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.