Facebook Google+ Twitter

"Fakt" ma zapłacić rekordowe odszkodowanie

Dziennik "Fakt" ma zapłacić najwyższe odszkodowanie, jakie w sprawach przeciwko wydawnictwom orzekły polskie sądy - donosi Gazeta.pl. Pieniądze trafią do opiekunów 14-letniej dziewczynki zgwałconej przez kolegów. "Fakt" opublikował jej zdjęcia.

Jak informuje Gazeta.pl, materiał ukazał się w czerwcu 2006 roku. "Fakt" w jednym z materiałów dał opis zbiorowego zgwałcenia 14-latki z Tarnobrzega. Znajomi gimnazjaliści po tym, jak ją upili, dokonali zgwałcenia, a wszystko uwiecznili na zdjęciach. Potem zdjęcia porozsyłali do swych znajomych. W materiale "Faktu" znalazły się te właśnie, drastyczne fotografie, na których dziewczynkę można było rozpoznać.

Jak stwierdził mec. Piotr Paduszyński, reprezentujący w sądzie ofiarę zgwałcenia, 250 tysięcy zł orzeczonego odszkodowania to przychód, jaki wydawca "Faktu" (Axel Springer) uzyskuje dzięki tej gazecie w niecałe dwie godziny.

Jak przypomina Gazeta.pl, poprzedni rekord wysokości odszkodowania również należał do "Faktu". przed trzema laty sąd orzekł, że wydawca musi zapłacić 200 tys. zł niewinnemu człowiekowi, którego zdjęcie pokazano zamiast wizerunku pedofila...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Gdyby kara nie wynosiła 250 tys. a np. 2-3 mln to więcej by się to nie powtórzyło, a tak kara rzędu 200 tys. może być wkalkulowana w ryzyko publikacji tak szokującego =dochodowego (niestety) materiału, więc tylko kwestia czasu kiedy Fuckt znów zostanie ukarany za jakąś szokującą publikację...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fuckt

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.07.2009 20:34

Żadne pieniądze nie zrekompensują krzywdy jaką wyrządzono tej dziewczynie. Będzie się to ciągnęło za nią przez wiele lat, a co z psychiką.... Brakuje słów !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak bezmyślność...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.