Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1604 miejsce

Fakty i mity o klimatyzacji

Przegląd najpopularniejszych faktów i mitów o klimatyczacji

Do Polski wielkimi krokami zbliża się lato. Pora roku wyczekiwana przez uczniów i wczasowiczów, często staje się nieprzyjemna dla pracowników pozamykanych w biurach i halach produkcyjnych. Wysokie temperatury i duchota zmieniają pracę w męczarnie. Wybawieniem z takiej sytuacji jest wydajna klimatyzacja. Niestety, wokół niej przez lata narosło wiele mitów o jej szkodliwych właściwościach. Czy są one prawdziwe? Sprawdźmy to!

1. Klimatyzacja to jedna wielka wylęgarnia ciężkich chorób
Fałsz
Nowoczesne klimatyzacje nie tylko nie są groźne dla zdrowia, ale często wykorzystywane są właśnie w przypadku osób chorych. Dzieje się tak, dzięki zastosowaniu w nim zaawansowanych filtrów HEPA. Urządzenia te za sprawą cyrkulacji powietrza potrafią wyłapywać kurz, roztocza, zarodniki grzybów, a nawet wirusy i bakterie. Dobrze serwisowana klimatyzacja jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

2. Klimatyzacja to gwarantowany katar
Fałsz
Często słyszymy, że ktoś przeziębił się przez klimatyzację. Jest to mit, jeśli używamy jej z głową. Maksymalna różnica temperatur otoczenia i pomieszczenia z włączonym urządzeniem powinna wynosić nie więcej niż 6-7 stopni. Nawiew klimatyzacji najlepiej ustawić, tak by mieszał się z ciepłym powietrzem i nie wiał bezpośrednio na pracowników. Jeśli spełnimy te warunki możemy być pewni, że nikt się nie przeziębi.

3. Klimatyzacje są niezwykle trudne w utrzymaniu
Fałsz
Klimatyzacją trzeba zająć się średnio dwa razy w roku, niezależnie czy jest używana czy nie. Wymaga ona odpowiedniego czyszczenia i wymiany filtrów. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak to zrobić wystarczy skorzystać z usług firm zajmujących się serwisem, np. Z.H.S Instalsan - hydraulik Leżajsk. Warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji sprzętu, gdyż dzięki temu dbamy nie tylko o własne zdrowie, ale i o budżet, ponieważ odpowiednio serwisowane urządzenie będzie działać długie lata.

4. Klimatyzacja wpływa na inne urządzenia techniczne znajdujące się w pomieszczeniu
Prawda
Wiele osób uważa, że klimatyzacja wpływa na elektronikę i inne sprzęty w zasięgu jej działania. To prawda. Warto jednam wiedzieć, że jest to wpływ jak najbardziej pozytywny. Klimatyzacja, gdy działa i jest prawidłowo serwisowana, nie tylko filtruje nadmiar kurzu w pomieszczeniu, ale utrzymuje w nim stały poziom wilgotności, który pozytywnie wpływa na sprzęt hi-tech.

5. Klimatyzacja przydaje się tylko latem
Fałsz
Klimatyzacja nie zastąpi pieca C.O, niemniej jednak w czasie wiosny i jesieni, klimatyzacja może okazać się bardzo użyteczna. Urządzenie to nie tylko chłodzi. Potrafi wiać ciepłym powietrzem, skutecznie utrzymując przyjemną temperaturę w pierwsze chłodniejsze dni.

6. Klimatyzacja wpływa na wydajność pracy
Badania wyraźnie pokazały, iż klimatyzacja ma znaczący wpływ na efektywność pracy. Bynajmniej nie chodzi tu jednak o jej negatywne skutki w postaci szumu, jaki wydaje. Każdy, kto kiedyś musiał pracować w upalnym, dusznym biurze, wie jak takie temperatury odejmują siły i chęci do czegokolwiek. Dlatego dobrze zamontowana, serwisowana klimatyzacja nie tylko nie przeszkadza, a wpływa pozytywnie na wydajność pracy.

Reasumując, klimatyzacji na pewno nie trzeba się bać. Nie kryje się za nią żadna tajemnica lub zagrożenie. Tak jak inne urządzenia: gazowe kotły C.O., pompy ciepła czy systemy solarne odpowiednio zainstalowane i systematycznie serwisowane przez fachowców będą sprawnie działać przez lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.