Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1089 miejsce

Fala lewactwa zalewa Polskę?

Lewactwo to słowo, które robi w ostatnim czasie zawrotną karierę. Słownikowo oznacza "skrajnie lewicowe poglądy polityczne", potocznie stało się synonimem wszystkiego, co obce, inne i wrogie.

Słowa lewak czy lewactwo mają długą historię, jednak dopiero po zwycięstwie Ruchu Palkota wróciły na salony. Gdy chce się nazwać wroga, w dobrym tonie jest użycie tego wytrychu. "Falą lewactwa" uzasadniała stworzenie serwisu konserwatystki.pl, kandydatka PiS do Sejmu, Magdalena Żuraw. O lewakach pisano w "Rzeczpospolitej", "Dzienniku" i wPolityce. Z tej etykiety skorzystał również wokalista Piersi, Paweł Kukiz w kontekście wydarzeń z 11 listopada. Pojawiła się ona także w dziesiątkach komentarzy w naszym serwisie.

Kim jest lewak, który wraz z innymi "zalewa" przestrzeń publiczną? To przede wszystkim światopoglądowy liberał, który opowiada się za legalizacją aborcji i związków partnerskich. W tym ujęciu lewakami są Wanda Nowicka, Janusz Palikot, Kazimiera Szczuka czy Magdalena Środa. To nie koniec znaczeń. Lewactwo uprawia Adam Michnik i "Gazeta Wyborcza", TVN24, Onet i wiele innych mediów.

Lewakami są też ci, którzy widzieli w Marszu Niepodległości zagrożenie, a także przeciwnicy ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, nacjonalizmu i ksenofobii. W szerokiej perspektywie zajęcia z lewactwa zaliczyli politycy i wyborcy SLD i PO. Zwalczają tę "epidemię" z kolei prawicowcy, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz i wielu innych.

Problem z tak modnym ostatnio słowem jest taki, że swym zasięgiem obejmuje już nie tylko zgodną ze słownikiem PWN, grupę lewicowych ekstremistów. Lewakiem będzie więc każdy, kto stoi na lewo od wyżej wymienionych przeciwników tego zjawiska, choć niekoniecznie "na zachód" od centrum.

Lewactwo to słowo klucz do opisu rzeczywistości z zagrożonym krzyżem w Sejmie. Worek bez dna, do którego wrzuca się wszystkich, niepodzielających prawicowych poglądów. To też wytrych służący włamaniu do umysłów ludzi, niemających z lewicą nic wspólnego

Lewak to wróg, antypaństwowiec, człowiek, którego wizja patriotyzmu nie sprowadza się do wieszania flagi na balkonie w święta państwowe i kościelne. Lewactwo zastąpiło poniekąd Żydów, masonów, a nawet cyklistów.

Słowa mają to do siebie, że przestają być precyzyjne. Pełnią rolę nalepki, tatuażu czy kolczyka przypominającego ten, którym oznacza się trzodę chlewną. Ich podstawową funkcją jest stygmatyzacja.

Warto się nad tym zastanowić, bo gdy już zaczniemy dzielić społeczeństwo na lewaków i resztę świata, może się okazać, że trafimy przysłowiową kulą w płot. W nowym ujęciu przecież, "lewackie" poglądy będzie miała duża część mieszkańców naszego pięknego kraju. O ironio, także kochający Polskę patrioci.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

niestety słowo LEWAK często jest używane przez osoby które nie więdzą co ono oznacza

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 21:41

O! Następny bohater schowany za nickiem, anonimowy rycerz internetu. Dzięki za reklamę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
katolik
  • katolik
  • 18.11.2011 21:08

Ten sam temat jest tu na w24.Proponuję również z tym tekstem i wypowiedziami się zainteresować .
Czy ksiądz może zostać szefem lewicy?
DLACZEGO MOWI SIĘ OBRAŹLIWIE O TYCH CO POMAGAJĄ BIEDNYM , ODRZUCONYM , ŻE SĄ LEWAKAMI .MYŚLĘ , ŻE SĄ UCZCIWYMI LUDŹMI I O POGLADACH LEWICOWYCH.ZARÓWNO DUCHOWNI , INNYCH WYZNAŃ , ATEIŚCI .
Marek Dzierżak ciągle straszy , ciągle wypisuje farmazony tak jak w swoim artykule : Rząd Tuska to gotowa recepta na wywołanie kryzysu.
Masz człowieku jakieś wygórowane o sobie ego .To tyle w tym temacie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.11.2011 20:48

Panie Rafale. Kto chce się przekonać o prawdziwości pana tekstu niech zajrzy na tę stronę
www.1917.net.pl To są bardzo niebezpieczne poglądy, komunizm w wydaniu stalinowskim. Aktywna działaczka Porozumienia 11 Listopada, trockistka, Norweżka od kilkunastu lat mieszkająca w Polsce, Pani Ellisiv Rognlien często tam publikuje. Zawsze myślałem, że czerwona zaraza zbliża się ze wschodu, a tu desant z północy. Hydra się odradza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.11.2011 15:39

po co tyle pisać o lewakach jeśli chcemy o bijatykach wystarczy wspomnieć te ekcesy pod pałacem podpalane przez PIS moherowe rzucające sie z pazurami na policjantów chcące im prawdopodobnie oczy wydrapać lub wbić krzyż w pierś!!! oto do czego doprowadza fanatyzm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie się podziewali "lewacy" przed 11. 11?

Komentarz został ukrytyrozwiń
9397
  • 9397
  • 16.11.2011 00:26

O rany ale głupoty. Nikt się za lewaka nie uważa, bo "lewak" to pogardliwe określenie osoby o lewicowych lub centrowych poglądach używane przez osoby uważające się za prawdziwych patriotów z powodu swoich prawicowych poglądów.
Równie dobrze można by napisać, że ktoś uważa że jest "robolem", "czarnuchem", "komuchem" albo "pedziem"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak naprawdę, lewactwo to pozostałości dawnej świetności wszystkich organizacji, które ideowo walczyły z kapitalizmem, bombą atomową, homofobią, USA, dyskryminacją czegewarystów, klerykalizmem i czym się jeszcze dało a utrzymywane były, potajemnie, przez Związek Sowiecki. Obecnie większość pieniędzy biorą legalnie dzięki śpiochom, usytuowanym na wysokich stołkach a pozostawionych przez imperium zła na 'wszelki słuczaj'.
Większość ludzi uważających się za lewaków to bezideowcy, którym daleko do prawdziwych lewaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kwaratura koła Wczoraj 22:14 - "Nie jestem lewakiem , nie jestem prawcowiec , mam mężą , dzieci i nie mogę pojąć boskości w kościele katolickim"

To raczej błękitne skrzywione, trójkątne koło !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - nie nie odbiegamy ani trochę. Pana, pani Marty i mój komentarz pokazują ogromny zasięg lewactwa i jak wiele osób jest nim przesiąkniętych będąc tak naprawdę wrogami Polski. (Znaczy my). :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.