Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19530 miejsce

Fale radiowe leczą problemy ginekologiczne

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu oraz zmiany menopauzalne i poporodowe bez użycia skalpela lub lasera? Skutecznym sposobem na te problemy jest ThermiVa, nowatorski zabieg, który można już wykonać na Podlasiu.

 / Fot. Estimed- W przeciwieństwie do dotychczasowych metod, nowa technologia nie jest obarczona ryzykiem powikłań, jest nieinwazyjna, bezbolesna, a pacjentki poddane terapii tą metodą nie wymagają rekonwalescencji – mówi dr n.med. Wojciech Karwowski, specjalista ginekologii i położnictwa w klinice Estimed. - Zabieg laserowy wykorzystuje światło o różnej długości fal do wywołania kontrolowanego uszkodzenia śluzówki i pobudzenia przez to włóknienia. Przy ThermiVa mamy do czynienia z falą radiową, zatem unikamy bezpośredniego, inwazyjnego działania na śluzówkę.
Co istotne, w zabiegu laserowym nie ma żadnej kontroli nad temperaturą tkanki, natomiast ThermiVa wykonuje się z równoczesnym pomiarem temperatury ścian pochwy, która nie może przekroczyć 47 st. C. Nie ma więc możliwości poparzenia pacjentki.
Dla kobiet w każdym wieku
Za pomocą beziniekcyjnej technologii radiofrekwencji można leczyć m.in. wszelkie objawy menopauzalne, które powodują fizyczne i funkcjonalne zmiany w śluzówce pochwy - takie jak suchość pochwy, dyspareunia, czyli bolesność i dyskomfort przy współżyciu, atrofia śluzówki pochwy i związane z tym zapalenie zanikowe pochwy czy krwawienia kontaktowe. Zabieg jest też bardzo skuteczny w terapii nietrzymania moczu, które nasila się głównie w okresie okołomenopauzalnym w związku ze zmianami w budowie ścian pochwy i okolic cewki moczowej.
- Trzeba jednak pamiętać, że żaden tego typu zabieg nie jest stuprocentowo skuteczny. Ważna jest kompleksowa terapia, a więc połączona z długoterminowymi ćwiczeniami mięśni Kegla, a także podjęcie leczenia w możliwie najwcześniejszej fazie schorzenia, przy pojawieniu się pierwszych objawów nietrzymania moczu – podkreśla ginekolog.
Z zalet zabiegu mogą skorzystać także młodsze kobiety po porodach, które cierpią na podobne problemy.
- Stosując ThermiVa jesteśmy w stanie w znacznym stopniu przywrócić przedporodową anatomię i fizjologię pochwy. Nie ma więc ograniczeń wiekowych do stosowania tego zabiegu, dotyczy on wszystkich kobiet, których dotykają w/w problemy – dodaje dr Karwowski.
Zabieg ma zastosowanie także w ginekologii estetycznej – regeneruje
kobiece narządy intymne, poprawiając zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne niedoskonałości. Ponieważ polega on na kontrolowanym podgrzewaniu leczonych tkanek, powoduje zwiększenie ukrwienia i obkurczanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie - zwiększenie napięcia, ujędrnienie i odmłodzenie okolic intymnych.
Efekty leczenia są widoczne tuż po zabiegu i według dotychczasowych badań, utrzymują się po roku; nie zauważono też zmniejszenia się jego skuteczności w miarę upływu czasu.
Urządzenie do wykonywania zabiegu, które trafiło do kliniki Estimed ma certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i certyfikat UE. Zostało oficjalnie dopuszczone, jako jeden ze sposobów leczenia w USA i w Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.