Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12477 miejsce

Falerystyczna wystawa w Szkole Policji w Pile

Jak mówi stare przysłowie „za mundurem panny sznurem”, a szczególnie za mundurem pełnym zaszczytnych medali, orderów i odznaczeń...

Za mundurem panny sznurem

Zbory falerystyczne / Fot. Mariusz KlejmentZ okazji sierpniowych świąt "mundurowych” - Dnia Lotnika oraz Święta Wojska Polskiego w Galerii Sztuki Akwarium mieszczącej się w pilskiej Szkole Policji, można obejrzeć nową, zupełnie inną od poprzednich, wystawę. Tym razem jest to wystawa falerystycznych zbiorów st. asp. Pawła Leśniewskiego kierownika Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Falerystyka (z łac. i gr. phalerae - ozdoba piersi lub czoła) jest nauką pomocniczą historii, zajmującą się badaniem orderów, odznak i odznaczeń nadawanych osobom zasłużonym.

Karty z wizerunkami i rodzjami min / Fot. Mariusz KlejmentGoście przybyli na wystawę. / Fot. Mariusz KlejmentWystawa prezentuje odznaki i mundury polskich sił powietrznych oraz naszywki i odznaczenia sił specjalnych, marynarki wojennej, Polskiego Kontyngentu w Iraku i pilskich jednostek lotniczych. Bogatą kolekcję dopełniły fotografie, modele samolotów oraz różnego rodzaju ciekawostki, np. karty do gry z wizerunkami i rodzajami min, przeznaczone specjalnie dla saperów.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile - insp. Witold St. Majchrowicz (po prawej) otwiera wystawę w Galerii Sztuki AKWARIUM, obok Niego st. asp. Paweł Leśniewski oraz autorka artykułu. / Fot. Mariusz KlejmentPrzy okazji warto wspomnieć, że pilska Szkoła Policji czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, organizując nie tylko comiesięczne wernisaże w Galerii Akwarium, ale także koncerty, prelekcje, pokazy, wykłady, na które zapraszani są mieszkańcy miasta.

Wykłady te odbywają się w pięknej auli z zabytkowymi witrażami. Każdą prelekcję wzbogacają liczne prezentacje multimedialne oraz pokazy eksponatów.

Szkołę, jako budynek zabytkowy, można również zwiedzać i zapoznać się z jego tajemnicami oraz z pracą polskiej Policji.

Obecna wystawa falerystyczna będzie czynna do 10 września 2007 r. Zapraszamy osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane. Szkoła Policji w Pile, pl. Staszica 7.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

++;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.