Facebook Google+ Twitter

Falkon 2010 w Lublinie - dzień drugi

Drugi już dzień lubelskiego Falkonu pełen był ciekawych prelekcji, spotkań z autorami i konkursów. Niestety rozczarowani byli fani autorki Anny Brzezińskiej, ponieważ nie pojawiła się ona na konwencie z powodu choroby.

W sali gier bitewnych można było zobaczyć rozgrywkę w Warhammera 40k. / Fot. Kamil ZielińskiJako pierwszy punkt programu drugiego dnia wybrałam prelekcję Marka S. Huberatha o ateizmie. Wykład cieszył się ogromną popularnością, aula WSPiA była wypełniona po brzegi. Prelegent mówił bardzo ciekawie, a nawet dość kontrowersyjnie, ponieważ uważa ateizm za jedną z religii. Opowiedział także o rodzajach ateizmu oraz jego ewentualnym rozkwicie lub zaniku w przyszłości.

W tym samym czasie odbywała się pogadanka o polowaniach na czarownice w Polsce, natomiast kolejna o nowoczesnych sposobach zabijania wampirów. Pomieszczenia były pełne zainteresowanych tymi tematykami osób. Moją uwagę przyciągnęła następnie tocząca się w jednej z sal rozgrywka w grę Warhammer 40k. Nie była to gra komputerowa, lecz gra bitewna-gracze posługiwali się figurkami postaci, pojazdów oraz makietami ukształtowania terenu. Mistrzem gry był Robert Pleskot, a cała rozgrywka zajęła uczestników na kilka godzin.

- Warhammer 40k to świetna gra dla osób lubiących science fiction, potyczki w świecie międzygalaktycznym, gdzie liczne armie zmagają się ze sobą o wprowadzenie swojej dominacji w Universum. Gra to także świetna okazja do spotkań z ludźmi, nowym hobby. Ważne jest to, że Warhammer 40k daje możliwość połączenia modelarstwa, które zazwyczaj kojarzy się ze żmudną pracą i kolekcjami ustawianymi na półce, z grą, co sprawia że staje się on tak popularny - powiedział Wiadomościom24.pl Paweł "Grodzio" Grodek, który wiele godzin spędził na rozgrywce w sali gier bitewnych.

Wieczorem po spotkaniu autorskim Tomasza Kołodziejczaka przyszedł czas na spotkanie z Mają Lidią Kossakowską. Było ono prowadzone w formie wywiadu, pytania zadawały dwie wyznaczone przez organizatorów dziewczyny, a także fani autorki. Liczna publiczność mogła dowiedzieć się, jak w głowie pisarki rodziły się pomysły na jej najbardziej znaną serię książek o aniołach, oraz jak wygląda życie dwójki autorów fantasy w jednym domu (pisarka jest żoną znanego twórcy Jarosława Grzędowicza). Kossakowska zdradziła także, że przy pisaniu drugiego tomu "Zbieracza Burz" przyszedł jej do głowy pomysł na tom trzeci, czym mile zaskoczyła zgromadzonych fanów...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ender
  • Ender
  • 15.11.2010 11:34

http://blog.end3r.com/104/relacja-z-konwentu-falkon-2010/ - moja mała relacja z konwentu ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

autorce chodziło z pewnością o osobę, która zarządzała tym blokiem programowanym, dlatego pojawiło się to stwierdzenie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 13.11.2010 17:27

"Mistrzem gry był Robert Pleskot, a cała rozgrywka zajęła uczestników na kilka godzin." LoL w bitewniakach nie ma mistrzów gry są tylko sędziowie i gracze którzy toczą bitwy miedzy sobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.