Facebook Google+ Twitter

Falkon 2011. Festiwal fantastyki w Lublinie - dzień drugi

11 listopada to nie tylko święto państwowe - to również dzień celebrowania fantasy przez uczestników konwentu Falkon w Lublinie.

W piątek, 11 listopada 2011 roku, w blokach programowych przygotowanych przez twórców konwentu można było nauczyć się języka japońskiego oraz dowiedzieć się o kulturze Dalekiego Wschodu - to tylko niektóre atrakcje z imprezy. Przez cały dzień można było odwiedzić Game Room, w którym zarówno doświadczeni, jak i nowicjusze pokazali swojego ducha walki.

Wieczór był pełen kultury. Od godziny 20 do późnych godzin nocnych można było nacieszyć nie tylko ucho, ale i wzrok! Pierwszym zespołem, który wystąpił w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie był Black Velvet Band. Drugą atrakcją był koncert zespołu Lia Fail. Artyści sami o sobie piszą: "Powstaliśmy. Gramy. Zmieniamy się. Muzyka się zmienia. Muzyka nas zmienia. Kochamy grać!"

Po występach muzycznych przyszedł czas na Fireshow, które wykonali organizatorzy konwentu Falkon. Kolejnym, końcowym już punktem, była Grupa Improwizacji Teatralnej No Potatoes - zaprezentowała nam spontaniczne sytuacje. Autorami scenek byli twórcy konwentu Falkon. Efektem udanego występu były oklaski publiczności na Auli.

Dzień konwentu przyniósł m.in spotkanie z Marcinem Przybyłkiem - twórcą literatury fantasy. Gwiazdą wieczoru był Martin Lechowicz - bard, grajek, który zasłynął z wykonań opublikowanych na witrynie youtube. Przed koncertami odbędzie się gala nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.