Facebook Google+ Twitter

"Falo, wypie***laj" - krakowianie walczą z powodzią

  • Anna K.
  • Data dodania: 2010-05-18 22:52

Zamknięty Most Dębnicki, zalane osiedla i ulice, a wody wciąż przybywa... Co na to krakowianie?

Zdjęcie: Most Dębnicki został już wyłączony z ruchu. Czy Grunwaldzki (na zdjęciu) podzieli jego los? Fot. Anna K.
Most Dębnicki został już wyłączony z ruchu. Czy Grunwaldzki (na zdjęciu) podzieli jego los? Fot. Anna K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (49):

Sortuj komentarze:

Tak w związku z dyskusją: http://wiadomosci.onet.pl/2175803,11,wychodzi_na_to__ze_rzad_tuska_sp_najwiecej,item.html
Może to ja właśnie jestem wychowana przez media, o których mowa?

A tak serio, uważam, że media nie tylko wychowują, ale i odzwierciedlają to, co się dzieje w społeczeństwie. Bardziej do mnie przemawia, że młodzi ludzie najczęściej klną, bo klną ich rówieśnicy, a ci z kolei widzą, że w domu rodzice robią tak samo... A nie dlatego, że zobaczą wykropkowane słowo w tytule.

Ale to moje zdanie. Podyskutuję chętnie, ale na privie, żeby nie nabijać oglądalności mojej prostackiej galerii ;)

Mogłam ją nazwać "wielka woda idzie" albo w podobny sposób, ale artykułów pod zbliżonym tytułem było multum. Poza wodą pokałam coś, co mnie dało najwięcej do myślenia. I chciałam usłyszeć, co o tym sądzą inni.

Ironiczny komentarz o kreatywności dotyczy pomysłowości związanej z przerobieniem hasła kierowanego kiedyś do zimy. Czy trafiona jest ta przeróbka w takich okolicznościach - czytelnik ocenić miał sobie sam.

I jeszcze refleksja na koniec. Dlaczego wydawcy umieścili artykuł na stronie głównej w ciągu kilku minut i wisiał tam przez długi czas (co mnie, nienawykłą do takich zaszczytów, wprawiło w spore zaskoczenie ;), dlaczego krakowskie dzienniki opublikowały podobne zdjęcia dnia nastepnego? Całkiem przypadkowo produkując tytuł nazwany tu protackim, wbiłam się w większy nurt... To też powinno zastanowić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam ale Pani Katarzyno, jeśli dla Pani topienie marzanny jest takim gestem wulgarnym to czym jest lany poniedziałek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanówmy się, czym jest topienie marzanny? To palenie kukły i wrzucanie jej do wody - taki gest (komunikat niewerbalny), który można przełożyć na komunikat werbalny (np. zimo, wypie***). Tylko, że to już nikogo nie bulwersuje, a przecież ten gest jest wulgarny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie ten transparent bawi. W sytuacji stresowej przeklinamy, to naturalne. I jak już ktoś wspomniał - to rozładowuje napięcie. Nie przesadzajmy z tym puryzmem językowym, skrajności prowadzą donikąd. Czy wyobrażacie sobie napis na transparencie w stylu "Ty niedobra falo, sio!" ;)

Głównym zadaniem mediów jest przekazywanie informacji czy wychowywanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2010 20:25

Ok, Jolu :) Zostawmy ten temat...

Tylko jedno: nie zarzucaj mi ograniczoności światopoglądu :) Nie Ty i nie ja rozstrzygamy, kto z nas widzi ten problem "sze-ro-ko"... :)

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, nie dam rady Ci wytłumaczyć, poddaję się. Ty widzisz wychowanie tylko przez pryzmat własnego ojcostwa, a ja widzę sze-ro-ko. ;)

Oczywiście, że można zachowywać się po strusiemu - nie moje małpy, nie mój cyrk. Ale tylko pozornie, pozornie! Wybierz się do jakiejkolwiek szkoły publicznej choć na jeden dzień, a zrozumiesz więcej. Dzieci wychowywanych przez ulicę i... media przybywa!
I tu mogłaby się toczyć dyskusja o roli mediów. Z takimi, które zysk (dzięki prostackim tytułom i treściom) mają ponad interes społeczny, mi nie po drodze.

Dzieci z dobrych domów prędzej czy później spotkają się z tymi źle wychowanymi (mam nadzieję, że przykładów złych zachowań nie muszę podawać, że jeszcze umiemy je odróżnić i poprawnie nazwać). A te źle wychowywane, którymi oczywiście Ty nie masz obowiązku się przejmować (choć to mało obywatelskie ;)), będą na los pozostałych jakoś wypływały. Wszyscy nie dadzą rady się okopać.

Przepraszam, więcej głosu nie zabiorę, bo niechcący robię reklamę temu materiałowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie ten tytuł to nie byłoby tej dyskusji i takiego zainteresowania artykułem. Traktuje go jako pewną prowokację w imię szczytnego celu. Wole te słowa od pedofilii czy nekrofilii z ust Ministra Spraw Zagranicznych R.P/ byłego na szczęście/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2010 11:44

Właśnie, Agnieszko: wulgarny i śmieszny :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2010 11:42

Jeśli chodzi o tytuł artykułu, przyznaje, ze będąc autorem tej galerii, z pewnością nadałbym mu inny :) Chyba, ze moim celem byłaby prowokacja :) W każdym innym przypadku postąpiłbym zgodnie z powiedzeniem: "Let sleeping dogs lie", które z pewnością znasz z niemieckiego: "schlafende Hunde soll man nich wecken". :) W języku polskim to mniej więcej: "nie budźmy śpiących psów".
Wiedziałbym, ze zostanę rozszarpany... :)))))

Jednak nie potrafię odczuwać oburzenia z powodu tego tytułu i nic na to nie poradzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Transparent jest wulgarny. Ale jest śmieszny. Ciągle nerwowo sprawdzamy poziom wody w Wiśle, za głowę się łapiemy, szacujemy straty. A transparent jest chwilą na złapanie oddechu. Na chwilowe rozładowanie emocji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.