Facebook Google+ Twitter

Falstart hokeistek Polonii Bytom w europejskich pucharach

Nie powiódł się debiut bytomskich hokeistek w eliminacjach III European Woman Champions Cup 2010/2011 w rozgrywkach, które odbywały się od piątku do niedzieli w łotewskiej Rydze.

Logo III edycji Europejskiego Pucharu / Fot. httpupload.wikimedia.orgwikipediade22bIIHF_European_Women_Champions_Cup.gifPo raz pierwszy w rozgrywkach European Woman Champions Cup wystąpiły hokeistki mistrzyń Polski, Polonii Bytom. Rozgrywane pojedynki na ryskich taflach (grupa C eliminacji) miały wyłonić zwycięzcę spośród czterech zespołów: IF Valarenga Oslo (Norwegia), Herlev Hornets (Dania), gospodyń Laima Ryga oraz naszych dziewczyn z Bytomia.

Turniej na Łotwie jest jednym z czterech, jakie zostaną rozegrane w ramach pierwszej rundy eliminacji. Zwycięskie drużyny awansują do drugiej rundy rozgrywek, które wraz z rozstawionymi już zespołami HC Slavia Praga i SKIF Niżny Nowogród oraz Ilves Tampere i OSC Berlin utworzą dwie grupy walczące o ścisły finał. Rozgrywki drugiej fazy zaplanowano od 3 do 5 grudnia w Pradze i Tampere, natomiast finał odbędzie się od 25 do 27 lutego 2011 roku.Mecz PLHK Polonia Bytom - Cracovia Kraków / Fot. Piotr A.Jeleń

Hokeistki Polonii Bytom nie należące do faworytek, debiutujące w turnieju tej rangi, przegrały wszystkie swoje spotkania, tym samym zajmując ostatnie miejsce w rozgrywkach. Takie są uroki debiutów, frycowe należy zapłacić i należy mieć tylko nadzieję, że doświadczenia zdobyte na Łotwie będą owocować w przyszłości.

Zgodnie z oczekiwaniami, bezsprzecznie zespołem numer jeden łotewskiego turnieju była drużyna z NorwegiiIF Valarenga Oslo, która wygrała wszystkie swoje pojedynki i awansowała do drugiej fazy europejskich rozgrywek hokejowych kobiecego hokeja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zgadza się na Słowacji, przepraszam. Natomiast w tym roku eliminacje odbędą się w Bytomiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldi_Be
  • Waldi_Be
  • 29.12.2010 23:46

Żylina jest na Słowacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z wypowiedzi trenera Sławomira Budzińskiego dla DZ:
- Karolina Późniewska i Magdalena Czaplik są na testach w Żylinie (Czechy) i mogą się tam szkolić, pod warunkiem, że wrócą do Polonii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 08.11.2010 15:20

Podobno niektóre polonistki zmieniły barwy klubowe po turnieju w Łotwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Robercie, wiesz gdzie oko zawisić, a dziewczynom naszym kibicujmy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż jak sam zauważyłeś frycowe się płaci. Będzie z pewnością lepiej Piotrze trzymam kciuki za wszystkie polskie dziewczyny we wszystkich rozgrywkach.Teraz śledzę te najładniejsze -siatkarki. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.