Facebook Google+ Twitter

Fal(start) Sikorskiego?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-03 21:57

Swoim występem podczas niedzielnego spotkania przed partyjnymi prawyborami w PO, Radosław Sikorski wywołał falę niepochlebnych komentarzy pod swoim adresem. Rodzi się zatem pytanie czy ta strategia była do końca przemyślana.

Nie od dziś wiadomo, że w polityce liczą się tylko wyraziste postaci i prawdopodobnie tym kierował się szef MSZ wygłaszając swoje przemówienie na konwencji w Bydgoszczy, podczas której skrytykował urzędującą głowę państwa. Głosom oburzenia nie było końca, a politycy prężyli się w mediach i próbowali dowodzić, że nie przystoi ministrowi, w szczególności zajmującemu się dyplomacją używać takiego języka. To skłania do zastanowienia się jakie są granice dyskursu politycznego i czy faktycznie Sikorski popełnił błąd.

Radosławowi Sikorskiemu można wiele zarzucić, ale jedno trzeba przyznać, jest to bardzo inteligentny polityk, dlatego można śmiało stwierdzić, że całe przemówienie było doskonale przemyślane i każde słowo, które padło było swego rodzaju "słowem kluczem", według którego będzie się toczyć tegoroczna kampania prezydencka. Ponadto wszystko co powiedział odpowiada prawdzie, a jak wiadomo prawda boli najbardziej, stąd takie oburzenie. Swoją drogą kto jak kto, ale politycy powinni mieć twardą skórę, jeśli jej nie mają to warto pomyśleć o zajęciu się może czymś bardziej pożytecznym.

Dla wielu Sikorski jest postacią bardzo kontrowersyjną z uwagi na swoje wcześniejsze dokonania i
razi taki nagły zwrot przeciw Prawu i Sprawiedliwości dokonany przed wyborami w 2007 roku, bądź co bądź ugrupowaniu dzięki, któremu został ministrem obrony narodowej. Stąd bierze się
swego rodzaju "alergia" na Sikorskiego wśród posłów PiS, którzy przy każdej nadarzającej się okazji próbują zdyskredytować jego osobę. Społeczeństwo jest jednak bardziej wyrozumiałe i to właśnie Radosław Sikorski jest najpopularniejszym politykiem w Polsce i jednym z najpoważniejszych kandydatów do fotela prezydenckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Prostota, Umiar i Inteligencja, aż bucha, promienieje, emanuje na wszystkie strony świata. Jego promienie wydzielone podczas konwencji bydgoskiej poraziły, nie tylko opozycję, ale i co niektórych "współziomków".
Dodam, jeszcze do "zasług", jako Ministra Spraw Zagranicznych, ogłoszenie na spotkaniu szefów dyplomacji krajów Grupy Wyszehradzkiej, że strona niemiecka uwzględniła polskie postulaty dotyczące tego, aby rurociąg "nie zagrażał ani teraz, ani w przyszłości dostępowi do portu w Świnoujściu". Dodał również, przy okazji, że Polska nie jest entuzjastą rurociągu. Nie dodał tylko, co wolałby w zamian i co zrobił dla powstrzymania Rosyjsko-Niemieckiego Dzieła, które powinno się znaleźć w Księdze Absurdów. Tłumaczenie się niepolitycznym zachowaniem PiS-u - to za mało, jak na Polityka pretendującego do polskiej Prezydentury.
"Obserwując całe zamieszanie z wypowiedzią Sikorskiego pod adresem Lecha Kaczyńskiego i zachowanie polskich polityków na usta cisną się słowa Zagłoby "diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni"." Czym się różni Jego zachowanie od Tych, których potępia. Potrafi tylko obarczać winą PiS, Samoobronę, Ligę Polskich Rodzin za wszystkie plagi, jakie spadły na Polskę. Takie talenta to mają ludzie ze sfer przysklepowych, co nadstawiają rękę o parę złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst jest przyjazny dla min.Sikorskiego; jest tez obroną Jego postawy na konwencji. Dlatego tytuł powinien byc nieco inny: (fal)Start Sikorskiego?
Obecny tytuł sugeruje treść o odmiennym wydźwięku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.