Facebook Google+ Twitter

Fałszerstwo w wyborach przyczyną rozpadu SDPL?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 16:08

Serwis tvp.info dotarł do nagrania, które ma świadczyć o fałszerstwach podczas pierwszej tury wyborów nowego przewodniczącego Socjaldemokracji Polskiej. Taśma była rozdawana wśród działaczy partii Marka Borowskiego od kilku tygodni. To stało się jednym z powodów rozpadu formacji - podaje serwis.

Z SDPL odeszło wczoraj trzech posłów: Bartosz Arłukowicz, Grzegorz Pisalski i Bożena Kotkowska. Podczas konferencji prasowej zapowiedzieli, że w ich ślady pójdzie kilku szefów struktur regionalnych. Oficjalnie przyczyną odejścia posłów jest niezadowolenie z polityki przewodniczącego Marka Borowskiego.
W pierwszej przeprowadzonej korespondencyjnie turze wyborów wystartowali poseł Arłukowicz, sekretarz generalny SDPL Wojciech Filemonowicz i poznańska działaczka Sylwia Pusz. Do drugiej tury przeszli Arłukowicz i Filemonowicz, który zajął pierwsze miejsce. Zdaniem części z 1600 biorących udział w głosowaniu działaczy, z nagarnia wynika, że Wojciech Filemonowicz miał płacić Marianowi Iwaniukowi, małopolskiemu politykowi SDPL, za nakłanianie członków do głosowania.

Poseł Iwaniuk nie chciał skomentować tych doniesień. Przewodniczący SDPL Marek Borowski zaprzeczył, jakoby doszło do nieprawidłowości. Przykro mi, że w ramach rozgrywek wewnątrzpartyjnych zaczęto sięgać po tak brudne metody - dodaje szef partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.