Facebook Google+ Twitter

"Fałszywa Księżniczka" Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl o bajkowym życiu?

8 października 2011 r. odbyła się w Olsztyńskim Teatrze Lalek premiera "Fałszywej Księżniczki" w reżyserii Krystyny Jakóbczyk.

Plakat promujący spektakl "Fałszywa Księżniczka" / Fot. http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/images/galeria/1/20plakat_Falszywa_ksiezniczka.jpgBajkowe życie, pełne miłości u boku ukochanej osoby czy rezygnacja z własnego szczęścia dla dobra innych? Pytanie uniwersalne, ponadczasowe. Od wieków człowiek stawał przed tego typu dylematami życiowymi. Spektakl „Fałszywa Księżniczka”, oparty o powieść „A Toy Princess” Mary de Morgan, poruszył kwestię wyrzeczenia się szczęścia na rzecz dobra innych.

W sztuce zderzają się dwa światy. Pierwszy z nich, Milczące Królestwo, pokazuje obraz ludzi żyjących według ustalonych schematów i etykiet. Przeciwnym do niego jest Radosne Królestwo. To z niego przybywa do Milczącego Królestwa księżniczka Małgorzata, by poślubić Henryka Milczącego i zamienić ponure królestwo w krainę szczęścia, miłości, harmonii i wszelkiej radości. Niestety, królowa podczas porodu umiera. Pozostawia po sobie córkę Felicję. Przed śmiercią prosi jeszcze wróżkę Miriam, aby uchroniła Felicję przed losem, jaki sama sobie zgotowała. Miriam spełnia daną obietnicę.

W dniu szóstych urodzin Felicji, zabiera ją z Milczącego Królestwa, zaś na jej miejsce podstawia Fałszywą Księżniczkę. Królewski dwór nie zauważa żadnej zmiany. Wydaje się, że Felicji nie stoi już nic na drodze do szczęścia. Znalazła dom i rodzinę, a w szesnaste urodziny przyjmuje oświadczyny syna rybaków - Olivera. W tym momencie czar pryska. Oto ponownie zjawia się Miriam ze złymi nowinami. W Milczącym Królestwie ma się odbyć koronacja następczyni tronu. Wróżka nie chce pozwolić na to, by królestwem rządziła lalka. Felicja staje przed trudnym wyborem. Musi wybrać pomiędzy ratowaniem królestwa a własnym szczęściem. Jak potoczą się dalsze losy Milczącego Królestwa i Felicji? Aby poznać dalsze dzieje scenicznej opowieści, warto odwiedzić Olsztyński Teatr Lalek.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Też miałem przyjemność oglądać ten spektakl i nie żałuję :) Faktycznie siedmiolatki niewiele z niego wyniosą, co było widać w czasie trwania, jak i po zakończeniu sztuki. Zdecydowanie polecam starszym dzieciom. A tak w ogóle bardzo dobra recenzja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
234
  • 234
  • 11.10.2011 12:47

polecałabyś TĘ książkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od jakiego wieku dziecka polecałabyś tą sztukę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.