Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26257 miejsce

Fałszywe alarmy bombowe w galeriach w Polsce. Jeden sprawca?

Tylko w środę i czwartek ewakuowani zostali klienci i pracownicy z pięciu galerii handlowych w całej Polsce. We wszystkich przypadkach powodem ewakuacji była informacja o podłożeniu materiałów wybuchowych.

Galeria Bałtycka w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Cioccolatino / na licencji Creative Commons Uznanie autorstwaW środę popołudniu, około godziny 17.45, policjanci z Lubina otrzymali telefon o możliwym podłożeniu bomby na terenie największej galerii w tym mieście - Cuprum Areny. Policjanci i strażacy natychmiast rozpoczęli ewakuację centrum handlowego. Ewakuacja w Lubinie jeszcze trwała, kiedy dyrekcja Galerii Bałtyckiej w Gdańsku odebrała anonimowy telefon informujący, że na terenie ich sklepu mogą znajdować się ładunki wybuchowe. Szefostwo Galerii Bałtyckiej poinformowało policję, a ta zarządziła ewakuację. - Z megafonów informowano, że jest jakaś awaria techniczna. Nakazano wszystkim klientom i pracownikom opuszczenie budynku - mówi Marcin, klient gdańskiej galerii, który w tym czasie robił zakupy.

Dwadzieścia minut po anonimowym telefonie do Galerii Bałtyckiej, podobną rozmowę z nieznaną osobą odbyła ochrona poznańskiego Starego Browaru. Anonimowa osoba poinformowała, że znajdujący się w budynku ładunek wybuchowy eksploduje w przeciągu trzech minut. Natychmiast ewakuowano osoby ze wszystkich sklepów, sal kinowych oraz restauracji na terenie obiektu.

Czytaj także: Kraków: alarm bombowy w centrum handlowym Bonarka

Wszystkie trzy galerie handlowe zostały dokładnie przeszukane przez pirotechników z psami wyszkolonymi do poszukiwania materiałów wybuchowych. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

Czwartkowy poranek bardzo nerwowo zaczął się w Centrum Handlowego "Ptak" w Rzgowie koło Łodzi. O godz. 8. rano w biurze zarządu odczytany został faks wysłany poprzedniego dnia około 19. informujący, że na terenie centrum znajduje się bomba. Faks został odczytany dopiero w czwartek, gdyż w środę wieczorem na skutek burzy w rzgowskim centrum handlowym nie było ani prądu, ani łączności telefonicznej. Ewakuowano ponad 4 tysiące osób. Aby nie wywoływać paniki, policja i strażacy poprosili klientów i pracowników o opuszczenie hal pod pretekstem ćwiczeń przeciwpożarowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.