Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9581 miejsce

Fałszywe konkursy na Facebooku! Nie wygrasz, a stracisz pieniądze

Wiele firm, w ramach promocji oferowanych produktów i organizuje różnego rodzaju konkursy, a informacje o trwającej akcji pojawiają się również na portalach społecznościowych. Niestety pojawia się też sporo fałszywych konkursów.

 / Fot. Bożena KultysPierwszym znakiem rozpoznawczym fałszywego konkursu jest data utworzenia fanpage’a firmy, która jest organizatorem konkursu. Doskonałym przykładem jest fanpage pod nazwą Baseny Ogrodowe, który powstał w kwietniu br., oraz fanpage Sezon Grillowy, który pojawił się w dniu dzisiejszym. Nigdzie nie znajdujemy adresu strony internetowej firmy. Na fanpage’u Baseny Ogrodowe jedynie w polu ,,informacje o stronie” znajdujemy tylko taką informację: ,,Jesteśmy nową firmą na rynku, która zajmuje się sprzedażą basenów ogrodowych i nie tylko. Sprawdź!”

Warunki udziału w takim konkursie są bardzo proste: wystarczy polubić stronę, skomentować i udostępnić post z informacją o konkursie na swojej osi czasu, a następnie czekać na ogłoszenie wyników. I do tego momentu możemy jeszcze nie zauważyć niczego podejrzanego, gdyż szydło z worka wychodzi właśnie w momencie ogłoszenia wyników. Pojawia się wtedy link do profilu osoby, która wygrała nagrodę, oraz link do strony http://wygrajbasen.pl/, na której zwyciężca ma dokonać rejestracji.

Okazuje się, że po kliknięciu w link do zwycięskiego profilu otwiera się nam nasz profil!!! Na stronie http://wygrajbasen.pl/ po wybraniu modelu basenu pojawia się już dobrze znane pole, w którym należy wpisać swój numer telefonu, a następnie otrzymany SMS-em kod. To nic innego jak procedura włączenia płatnej subskrypcji SMS…

Na samym dole strony po kliknięciu w przycisk ,,Regulamin” znajdujemy informacje nie o warunkach konkursu, a o usłudze subskrypcyjnej, której koszt miesięczny wynosi 79.95 zł. Wniosek zatem nasuwa się sam: basenu raczej nie zobaczysz, ale wysoki rachunek telefoniczny na pewno!

artykuł ze strony www.stop-oszustom.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.