Facebook Google+ Twitter

Fałszywe maile od Kaspersky Lab. Przestępcy załączają aplikację z trojanem

Serwis Niebepiecznik.pl ostrzega przed fałszywymi mailami z adresu kaspersky.pl. Cyberprzestępcy podszywają się pod znanego producenta oprogramowania antywirusowego.

 / Fot. By Egy.One (I took it) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CoW fałszywym mailu znajduje się informacja, że bank nadawcy zlecił firmie Kaspersky przeskanowanie smartfonów klientów banku. Rzekomo ma to na celu wykrycie złośliwego oprogramowania - informuje serwis Niebezpiecznik.pl.

W dalszej części maila jego czytelnik dowiaduje się, że firma Kaspersky wykryła infekcję w jego telefonie. "Wykryty wirus jest przeznaczony do okradania kont firmowych zdolny min. do wykradania kodów SMS, służących do autoryzacji przelewów.
Oznacza to że cyberprzestepcy mogą zatwierdzić dowolny przelew z Twojego konta bankowego!" - piszą osoby podszywające się pod przedstawicieli firmy Kaspersky. Odbiorca dowiaduje się również, że w załączniku znajduje się darmowa wersja programu antywirusowego.

Co ciekawe systemy pocztowe nie wykrywają wirusa w załączonym pliku .apk, a program Avast informuje o przeskanowaniu wiadomości. Mail został wysłany z opcją odpowiedzi na prawdziwy adres firmy kaspersky (kaspersky@kaspersky.pl) dzięki czemu szybko nastąpiło wykrycie fałszowania wiadomości.

Jak donosi Niebezpiecznik.pl trwa analiza załączonej aplikacji. Wiadomo póki co tylko tyle, że odbiorcy otrzymują trojana, który może wykradać m.in. treści SMS-ów i rząd uprawnień do kamery i mikrofonu telefonu. Złośliwy kod przygotowany został dla smartfonów z Androidem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten "znany"producent to jest ruska firma,należy trzymać się od nich z daleka.!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.