Facebook Google+ Twitter

Fałszywe oprogramowanie antywirusowe nową bronią hakerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 22:53

Fałszywe oprogramowanie antywirusowe - to nowa broń, jaką posługują się hakerzy. Zdaniem ekspertów zagrożenie ze strony takich programów jest coraz większe.

Internetowi przestępcy wysyłają fałszywe ostrzeżenia, które informują użytkowników, że komputer jest zagrożony wirusem. Jednocześnie zamieszczają reklamy programów, które mają rozwiązać ten problem. W rzeczywistości te programy same w sobie są niebezpieczne. Zdaniem ekspertów z brytyjskiego Stowarzyszenia Specjalistów Komputerowych hakerzy bazują na strachu użytkowników.

Na początku lutego w USA nieznani sprawcy wkładali za wycieraczki samochodów podrobione mandaty z internetowym odnośnikiem do fałszywego programu antywirusowego. Podobnie działała hakerska aplikacja znanego portalu Facebook.

Eksperci sądzą, że takich programów będzie w Internecie coraz więcej i radzą, by zabezpieczenia komputerowe kupować tylko od znanych i sprawdzonych producentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.07.2009 10:20

także mnie zafrapowała strona, która do złudzenia przypominała strone microsoftu - jednak podczas instalacji tego tego wyłączyłem komputer i przywróciłem do poprzedniego stanu - i to mnie chyba uratowało - bo niczego ani na Sharku ani w usługach nie widzę - dodatkowo rootkitem przeleciałem kompa - w twoim przypadku dla własnego bezpieczeństwa zalecałbym reinstalację systemu - jeśli korzystasz z usług bankowych - moim zdaniem to najlepsze i nie takie znowu pracochłonne rozwiązanie - bezpieczeństwo - bezcenne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez to gówno zwane antywirusem plus od 3 dni zamula mi komputer i niemogę się odpędzić od komunikatów;/ Macie może na to jakieś lekarstwo?/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.