Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21016 miejsce

Fałszywe tropy, gra pozorów, wyścig z czasem, czyli "Ostatni raz" Hilary Norman

"Ostatni raz" to kolejna doskonała powieść brytyjskiej autorki thrillerów i kryminałów. Stanowi ona drugą część cyklu z doktor Grace Luccą, detektywem Samem Becketem i niezwykle doświadczoną przez los Cathy Robbins.

Okładka / Fot. Prószyński i S-kaNa plaży dochodzi do brutalnego morderstwa. Przybyły na miejsce detektyw Sam Becket natychmiast rozpoznaje ofiarę, która ma zmasakrowaną twarz i połamane kości. To Rudolph F. Meller, który pracował jako woźny na uniwersytecie Trent w Północnym Miami. Na tej samej uczelni studiuje adoptowana córka detektywa - Cathy, a Sam jest wyraźnie przewrażliwiony na punkcie jej bezpieczeństwa.

Rozpoczyna się żmudne śledztwo - plaża nocą to wymarzone miejsce, żeby kogoś zabić. W morzu łatwo zmyć ślady krwi, woda zaciera ślady stóp i niszczy wszelkie dowody. To prawdziwe utrapienie dla prowadzących śledztwo. Przed detektywem Becketem i jego żoną doktor Luccą staje niełatwe zadanie ustalenie motywów działania sprawcy. W dodatku dochodzą nowe morderstwa... W miarę ustalania kolejnych faktów, para angażuje się w dochodzenie coraz bardziej, a to może okazać się niebezpieczne dla nich i ich bliskich.

"Ostatni raz" to kolejna doskonała powieść brytyjskiej autorki thrillerów i kryminałów. Stanowi ona drugą część cyklu z doktor Grace Luccą, detektywem Samem Becketem oraz niezwykle doświadczoną przez los Cathy Robbins. Można ją jednak czytać bez znajomości pierwszej części - "W sieci kłamstw". Mimo, że są nawiązania do tej książki, to czytelnik jest w stanie zrozumieć akcję, dzięki skrótowym wyjaśnieniom poprzedzających ją wydarzeń.

Autorka zaserwowała nam kolejną, wielowątkową powieść kryminalną. Wielu podejrzanych, fałszywe tropy, gra pozorów, wyścig z czasem, intryga. Gdy wydaje się nam, że już wszystko zostało wyjaśnione, a powieść zmierza do szczęśliwego lub nieszczęśliwego końca, znów zostaniemy zaskoczeni nagłym zwrotem akcji. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Pojawia się w niej wątek z pozoru niewinnej miłości homoseksualnej dwóch bohaterek: Nagle zdała sobie sprawę, że to, co robią, jest cudem niemającym nic wspólnego z orientacją seksualną. Liczyło się tylko bycie razem i bycie sobą (...) Sądziła, iż będzie jej brakowało szorstkiego dotyku męskiej skóry. Że będzie dziwnie. Nic podobnego... Książka zmusza do refleksji nad tematem akceptacji drugiej osoby ze względu na jej odmienność pod względem fizycznym czy psychicznym. (...) przeżyła całe swoje życie, czując się brzydka i wyśmiewana, aż doprowadziło ją to do utraty zmysłów. I do robienia rzeczy, za które sama siebie nienawidziła tak bardzo, że chciała umrzeć (...) Do czego to może prowadzić? Jakie są tego konsekwencje? Tego dowiecie się sięgając po "Ostatni raz", książki wartej polecenia.

Hilary Norman znana jest polskiemu czytelnikowi z takich powieści jak "Ślepa trwoga (2004), "Pasierbice" (2005), "W ślepej uliczce" (2008), "Niebezpieczna zabawa" (2009). Na swoim koncie ma 18 powieści, które zostały przetłumaczone na siedemnaście języków. Kolejny tytuł w serii ukaże się niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Epridafium
  • Epridafium
  • 31.01.2011 09:50

Ta mi się bardziej podoba, na prawdę dobra. Ta nuta emocji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już zaczęłam po 1 część - "W sieci kłamstw". Rzeczywiście wciąga. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się szata graficzna jej książek :)))) i tak jak Weronika po prostu "muszę" sięgnąć po tę pozycję i inne także :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie, naprawdę warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawie, uwielbiam kryminałki. Muszę po nią sięgnąć. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.