Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9016 miejsce

"Fałszywe wrażenie" - świetna powieść sensacyjna

Nakładem wydawnictwa Rebis ukazała się kolejna świetna książka Jeffrey'a Archera pt. "Fałszywe wrażenie". Pozycja doskonała dla tych, którzy lubią sensacyjną treść, połączoną z dużą dawką humoru.

 / Fot. Magdalena FelskaGłówną bohaterką książki jest Anna Petrescu, która jako nastolatka wyemigrowała z Rumunii do USA. Po ukończeniu studiów z historii sztuki oraz zrobieniu doktoratu zajmuje się doradztwem. Po wybuchu skandalu z jej udziałem Anna dostaje pracę u bogatego biznesmena, którego pasją jest kolekcjonowanie dzieł van Gogha. Kobieta nie wie, że aby zdobyć upragnione dzieło, jej szef gotów zrobić jest wszystko, a obrazy holenderskiego mistrza są dla niego znacznie więcej warte niż ludzkie życie. Petrescu nie zdaje sobie sprawy, że swoimi decyzjami znacznie utrudniła swojemu szefowi zdobycie kolejnego, ważnego okazu. Aby zapobiec śmierci kilku kolejnych, niewinnych osób Anna zaczyna niebezpieczną grę z mordercą.

Akcja książki Archera zaczyna się 10 września 2001 roku w Nowym Jorku. Kolejne dni czynią z życia bohaterów ciąg niespodziewanych zdarzeń, a jednym z głównych powodów tego zamieszania jest oczywiście atak terrorystyczny na World Trade Centre. Jednakże, jako że tematem książki jest międzynarodowy skandal, autor zabiera czytelnika w podróż również po Rumunii, Japonii oraz Wielkiej Brytanii.

Jeden i jeszcze jeden...

Książki Archera kipią zazwyczaj humorem oraz akcją pełną nieoczekiwanych zwrotów. Tym razem nie jest inaczej. "Fałszywe wrażenie" jest książką "lekką", którą przyjemnie się czyta zarówno latem jak i zimą. Krótkie rozdziały zostały stworzone na pokuszenie "książkoholików". Zapewne każdy miłośnik sensacyjnej lektury doświadczył w swoim życiu tego maniakalnego uczucia, kiedy po upewnieniu się, że następny rozdział nie jest zbyt długi, przekonuje samego siebie: jeszcze tylko jeden. A po chwili: dobrze, teraz już ostatni... i jeszcze jeden... i jeszcze jeden...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.