Facebook Google+ Twitter

Fałszywki w majestacie prawa?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-07 07:31

W Warszawie, Bydgoszczy i wielu innych polskich miastach, niewiarygodnie łatwo można kupić Książeczkę Zdrowia sanepidu z wszystkimi badaniami, pieczątką, podpisem lekarza.

Cały ten proceder bierze swój początek w zakładach stemplarskich. Brak uregulowań prawnych w ich funkcjonowaniu, a zwłaszcza w procedurach wykonywania pieczątek zawierających tytuły naukowe, nazwy firm, stanowiska czy teksty specjalistyczne – to furtka dla rozwoju przestępczości w biały dzień, w białych rękawiczkach i w majestacie prawa.

Zapraszam do wysłuchania nagrania. Zawiera ono informacje uzyskane od pracownicy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, na temat warunków legalnego uzyskania książeczki. Jak, co i dlaczego się fałszuje informuje Ewa Daniel, kierownik Oddziału Mikrobiologii i Parazytologii Lekarskiej w WSSE, zaś jak łatwo wyrobić sobie każdą pieczątkę przekonuje wizyta w jednym z bydgoskich zakładów stemplarskich. O tym, że mając fałszywą książeczkę można się bez problemu zatrudnić np. jako sprzedawca rurek z bitą śmietaną świadczy kolejna rozmowa...Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.