Facebook Google+ Twitter

Fałszywy alarm bombowy sparaliżował Piotrków Trybunalski

Anonimowy telefon o bombie podłożonej w gmachu sądów sparaliżował dziś rano na blisko dwie godziny centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Zamknięto główną ulicę miasta, z budynku ewakuowano około 400 osób. Alarm był fałszywy.

Dzisiaj kilkanaście minut po godzinie dziewiątej zamknięte zostało ścisłe centrum Piotrkowa Trybunalskiego.
- Około 9 ktoś zadzwonił do piotrkowskiego sądu i powiedział, że w budynku podłożony jest ładunek wybuchowy. Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie natychmiast powiadomiła policję i zarządziła ewakuację budynku - informuje starsza posterunkowa Małgorzata Para, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Piotrkowie.

- Na miejsce skierowaliśmy naszą grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego - dodaje Ewa Żerek z zespołu prasowego piotrkowskiej komendy.

Gmach piotrkowskich sądów przeszukiwany był przez prawie dwie godziny. W tym czasie zamknięty był cały kwartał, w którym znajduje się budynek. Policjanci i strażnicy miejscy nie wpuszczali tam ani pojazdów, ani przechodniów. Bomby nie znaleziono. Do chwili obecnej nie ustalono również, kto jest sprawcą tego fałszywego alarmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.