Facebook Google+ Twitter

Fałszywy biskup złapany w Watykanie

Mężczyzna podający się za biskupa Włoskiego Kościoła Ortodoksyjnego zakłócił przygotowania do konklawe. Został złapany i wyprowadzony przez szwajcarską gwardię.

http://info.ralph-napierski.de/wordpress/wp-content/uploads/2007/10/bischof-ralph-napierski-bezirksamt.jpg / Fot. http://info.ralph-napierski.de/wordpress/?cat=7Ralph Napierski, który podawał się za biskupa nieistniejącego Włoskiego Kościoła Ortodoksyjnego został przyłapany na mistyfikacji i wyprowadzony poza obręb dostępny dla biskupów, którzy przygotowują się do konklawe.

Reporterom mężczyzna przedstawił się, jako biskup „Basilius”. W międzyczasie odbył on kilkanaście rozmów z dziennikarzami oraz dał się sfotografować z wieloma znanymi biskupami w Rzymie.

Napierski podczas swoich wystąpień dla dziennikarzy ubrany był w strój biskupa. Do dziennikarzy miał powiedzieć, że katoliccy hierarchowie popełnili błędy przenosząc księży oskarżanych o pedofilię do innych parafii czytamy na Interia.pl.

Mistyfikacje odkryto, gdyż fałszywy biskup miał szarfę koloru fioletowego a nie czerwonego, jak pozostali. Po zdemaskowaniu został on wyprowadzony przez gwardię szwajcarską poza zarezerwowany dla gości specjalnych teren.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.