Facebook Google+ Twitter

Falubaz kontra Włókniarz, czyli wielki rewanż

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-04 18:20

Zima to niewątpliwe najgorsza pora roku dla fanów czarnego sporu. Po bardzo długiej przerwie w końcu żużlowcy powrócą do ligowego ścigania. W najbliższą niedzielę o 17 w Zielonej Górze miejscowy Falubaz podejmować będzie Włókniarza.

 / Fot. www.zkzssa.plPojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie. Mimo, iż większość fachowców jako faworyta tej potyczki typuje Falubaz to pamiętać należy, iż jest to inauguracja rozgrywek. Niejednokrotnie mecze takie kończyły się dość zaskakującymi rezultatami. Włókniarz w okresie transferowym doznał znaczącego osłabienia. Sebastian Ułamek jako, iż został stałym jeźdźcem cyklu Grand Prix musiał opuścić klub spod Jasnej Góry. Dodatkowo prezes Marian Maślanka nie ukrywa, iż jego klub odczuwa skutki światowego kryzysu.

Na stare śmieci powrócił Sławomir Drabik, który ma pomóc w załataniu dziury powstałej po odejściu Ułamka. W Zielonej Górze zima minęła spokojnie. W klubie zaszły jedynie dwie zmiany. Jedna to nowy szkoleniowiec, druga zaś to powrót do historycznej nazwy drużyny. Po tym jak Aleksander Janas zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu, włodarze intensywnie szukali jego następcy. Po długich negocjacjach umowę z Falubazem podpisał były trener… Włókniarza Częstochowa – Piotr Żyto. Będzie to niewątpliwie kolejny smaczek tej rywalizacji.

Pokazać lwi pazur

Nowy szkoleniowiec popularnych „Lwów” Grzegorz Dzikowski do Zielonej Góry desygnował najsilniejszy skład. Zespół do zwycięstwa ma poprowadzić najlepszy zawodnik na świecie Nicki Pedersen. Wtórować ma mu w tym Greg Hancock, który w poprzednim sezonie przeżywał drugą młodość. O ile o dyspozycję wyżej wymienionych zawodników fani Włókniarza mogą być spokojni, o tyle forma pozostałych zawodników jest dużym znakiem zapytania. Wiele zależeć będzie od byłego zawodnika zielonogórskiego klubu – Lee Richardsona. Anglik po odejściu Sebastiana Ułamka ma być trzecim liderem zespołu. Zagadką pozostaje postawa Tomasza Gapińskiego, który delikatnie mówiąc nie błyszczał w bydgoskim Kryterium Asów. Duże nadzieje włodarze z Częstochowy pokładają w Sławomirze Drabiku. Jednak zawodnik ten ma już swoje najlepsze lata za sobą. Najwięcej zależeć będzie od postawy najmłodszych zawodników. Tai Woffinden oraz Borys Miturski muszą pojechać na sto procent swoich umiejętności, by popularne „Lwy” mogły liczyć na zwycięstwo w Zielonej Górze.

Pojechać na miarę oczekiwań

Falubaz do spotkania z Włókniarzem przygotowuje się niezwykle starannie. Zawodnicy zdają sobie sprawę jak ważny jest to mecz. Przedsezonowe sparingi pokazały, iż w znakomitej dyspozycji znajduje się Piotr Protasiewicz. Popularny „PePe” nie ukrywa, iż przeznaczył ogromną sumę pieniędzy w całkowicie nowy sprzęt. Inwestycja ta powinna przynieść zamierzone efekty. Szybki wydaje się również Rafał Dobrucki, który ma być jednym z liderów drużyny. Spore nadzieje fani pokładają w Grzegorzu Walasku. „Greg” w tym sezonie będzie stałym jeźdźcem cyklu Grand Prix. Bardzo poważnie do polskiej ligi podchodzi
Fredrik Lindgren. Szwed od środy do niedzieli przebywa w Zielonej Górze, gdzie przygotowuje się do inauguracji rozgrywek. Wiele zależeć będzie od Grzegorza Zengoty, który z ogromnymi nadziejami przystępuje do nowego sezonu. Zagadką dla trenera Piotra Żyty jest postawa Nielsa Kristiana Iversena, gdyż Duńczyk nie uczestniczył w żadnym sparingu Falubazu. Drugim juniorem będzie najprawdopodobniej waleczny Artiom Wodjakow.

Mecz ten zapowiada się niezwykle ekscytująco. Pojedynki Nicki Pedersena z Piotrem Protasiewiczem, czy też Grzegorzem Walaskiem będą zapewne ozdobą niedzielnych zmagań. Warto dodać, iż będzie to wielki rewanż za ostatnie pojedynki o brązowy medal. Wtedy górą okazali się żużlowcy z Grodu Bachusa. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chyba najlepsza zapowiedz meczu, jaka czytalem ;) bardzo rozwinieta i przemyslana. Trzeba bylo bardoz duzo czasu na nia poswieciec. za to plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo rozwinięta analiza spotkania :) nawet trasy dojazdowe są opisane:D plus.
Już się nie mogę doczekać zapachu spalanego metanolu i drobinek nawierzchni we włosach...To jest to !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.