Facebook Google+ Twitter

Falubaz Zielona Góra Drużynowym Mistrzem Polski!

W drugim spotkaniu zespól Falubaz Zielona Góra pokonał Unibax Toruń 40:38, obronił przewagę z wczorajszego meczu i, po osiemnastu latach przerwy, tytuł drużynowych mistrzów Polski powraca do Zielonej Góry.

 / Fot. Szymon SzarStadion na Moto Arenie im. Mariana Rose w Toruniu wypełnił się po brzegi. W obydwu ekipach przed meczem panowała szczególna mobilizacja. Oba kluby czterokrotnie zdobywały tytuły mistrza kraju - torunianie w 1986, 1990, 2001 i 2008 roku, a zielonogórzanie w 1981, 1982, 1985 i 1991 roku.

Gospodarze przygotowali bardzo przyczepny tor, który po kilku biegach, mimo że trochę się odsypał, nie sprzyjał walce na dystansie. W większości biegów o kolejności na mecie decydował start.

Zielonogórzanie od początku spotkania nie zamierzali bronic swojej przewagi. Przeciwnie, to żużlowcy Falubazu począwszy od pierwszego biegu, nadawali ton rywalizacji na torze.
Po dziesiątym biegu zaczął padać deszcz i warunki na torze zrobiły się bardzo trudne. Zawodnicy, którzy przegrali start na dystansie, nie mieli szans na podjecie walki.

W czternastym biegu doszło do poważnych wypadków. Najpierw upadł Wiesław Jaguś, po tym jak Rafał Dobrucki przymknął gaz nie chcąc wjechać w Adriana Miedzińskiego. W powtórce, prowadzący Miedziński przez nikogo nie atakowany, upadł na tor i sędzia postanowił przerwać zawody z powody niebezpiecznego (pogarszającego się z minuty na minute w wyniku padającego deszczu) stanu toru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawa dla nowych mistrzów Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też się cieszymy. Zwłaszcza po tym link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.