Facebook Google+ Twitter

Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 48:42.

Po czterech podejściach wreszcie udało się rozegrać pierwszy mecz finałowy Speedaway Ekstraligi. Po pierwszym meczu to drużyna z Zielonej Góry jest bliżej drużynowego mistrzostwa Polski.

 / Fot. Szymon SzarDopiero za piątym razem udało się rozegrać mecz finałowy w Zielonej Gorze. Wypełniony po brzegi stadion przy ulicy Wrocławskiej doczekał się finału z udziałem Zielonogórskiego Klubu Żużlowego oraz broniącej tytułu drużyny Unibaxu Toruń. Prace nad przygotowaniem toru trwały już od piątku.

Determinacja do doprowadzenia do rozegrania sobotniego spotkania ze strony Falubazu i Unibaxu była bardzo duża. Z toru przy ul. Wrocławskiej wywożona była górna nawierzchnia, najbardziej mokra i błotna. Na tor wysypanych zostało około 400 ton sjenitu, po czym specjalna maszyna na przemian przemieszała starą nawierzchnię z nową. Prace były kontynuowane całą noc. Deszcz nie zaprzepaścił starań organizatorów i spotkanie udało się wreszcie rozegrać.

Tor stanowił zagadkę dla obu zespołów. Nowa nawierzchnia nie sprzyjała na początku walce na dystansie. Po kilku biegach tor trochę się odsypał i doczekaliśmy się kilku bardzo ładnych ataków na dystansie.

Zawody były bardzo emocjonujące i kibice zgromadzeni na stadionie z całą pewnością opuszczali go zadowoleni. Od pierwszego biegu ton rywalizacji nadał junior Grzegorz Zengota, który, zdobywając 13 punktów, został najlepszym zawodnikiem spotkania.

Rewanż już jutro (25.10) na Moto Arenie im. Mariana Rose w Toruniu.
Początek spotkania o godzinie 16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.